24 Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy w dniu dzisiejszym 24 Niedzielę Zwykłą. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. O godz. 13.00 Msza św. w intencji dzieci przeżywających roczek swoich urodzin. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.00 odprawimy Nabożeństwo Fatimskie. Świece z lampionami na procesję można będzie nabyć od godz,.16.00. Intencje na Mszę św. zbiorową przyjmujemy w kancelarii parafialnej. W najbliższą sobotę i niedzielę (19 i 20 września) odbędą się katechezy dla narzeczonych.

poniedziałek (14 września) – Święto Podwyższenia Krzyża św.

wtorek ( 15 września) – wspomnienie Matki Bożej Bolesnej

środa (16 września) – wspomnienie  świętych męczenników Korneliusza, papieża

i Cypriana, biskupa

piątek (18 września) – wspomnienie św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski

sobota (19 września) – wspomnienie św. Januarego, biskupa, męczennika

3. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji rodzin w każdą sobotę o godz.8.00. Po Mszy św. trwa Nowenna do Matki Bożej Makowskiej w czasie której modlimy się za dzieci nowoochrzczone, przeżywające pierwszą rocznicę urodzin, pary które zawarły sakramentalny związek małżeński w naszym sanktuarium, jubilatów, oraz pielgrzymów. Indywidualne prośby do Matki Bożej można złożyć do skrzynki modlitewnej znajdującej się na filarze pod ekranem.

4. Droga Krzyżowa na Wzgórze Pamięci na Dolnym Makowie odprawiona zostanie w dniu dzisiejszym godz.14.00. Natomiast parafialna Droga Krzyżowa na Makowską Górę w intencji Światowych Dni młodzieży, zostanie odprawiona za tydzień w  niedzielę (20 września) po wieczornej Mszy św.

5. Serdecznie zapraszamy dzieci na spotkania Grupy oazowej, które odbywają się w każdy piątek o godz.16.00 w salce katechetycznej, oraz młodzież na spotkania grupy: „Winnica Słowa Bożego”, które odbywają się w każdy piątek po wieczornej Mszy św. w Sali Stodoła.

6. W każdy 2, 3 i 4 piątek miesiąca o godz.18.00 będzie sprawowana Msza św., w której czynny udział będą brały grupy dzieci i młodzieży z naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej Mszy św. młodzież, studentów oraz tych wszystkich, którzy pragną pogłębić więź z Jezusem.

7. W niedzielę 20 września do naszej parafii  przybędą księża Misjonarze Oblaci, aby podzielić się doświadczeniem kościoła na misjach. Po Mszy św. będzie możliwość zakupienia kalendarzy misyjnych na rok 2016.

8. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki do Italii odbędzie się w sobotę (19 września) o godz. 4.30.

+Józefę Horodecką  (lat 93) ; +Zofię Fijałkowską (lat 55),

Andrzeja Stopkę (lat 82), Józefa Łopatę (lat 85)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.