24 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 24 Niedzielę Zwykłą. Na Mszy Świętej o godz. 11:00 poświęcimy plecaki dla dzieci klas pierwszych. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna . O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Poniedziałek  (18  września) Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika Patrona Polski

Środa  (20 września) – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

Czwartek ( 21 września) – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

Piątek ( 22 września) – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy

Sobota ( 23 września) – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, zakonnika

3. W piątek (22 września) o godz. 18:00 odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia róż i pamiątek związanych z postacią świętej. Od godz. 17:30 odczytamy prośby składane pod figurą św. Rity i przesłane drogą elektroniczną.

4. Droga Krzyżowa na Makowską Górę z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego zostanie odprawiona w niedzielę ( 24 września ) po wieczornej Mszy Świętej.

5. W niedzielę 24 września od godz. 10:00- 15:00 w Zakładzie Opieki Długoterminowej Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Makowie Podhalańskim odbędą się Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia.

6. Zbliża się miesiąc październik. W niedzielę 1 października po Mszy Świętej o godz. 9:30 odprawimy Uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

1 ołtarz (w kościele) – 6 Róża kobiet z Góry Makowskiej

2 ołtarz – 4 Róża Kobiet z Makowa Dolnego oraz 18 Róża mężczyzn z Makowa Dolnego

3 ołtarz – 58 Róża Kobiet z Grzechyni oraz 5 Róża mężczyzn z Grzechyni

4 ołtarz – 42 Róża Kobiet z Grzechyni oraz  16 Róża Mężczyzn z Grzechyni

5 ołtarz – Róża rodziców modlących się za swoje dzieci pw. św. Rity i Miłosierdzia Bożego

7. W dniu 21 września o godz. 15:00 na parkingu kościelnym odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

+  Jakuba Słowiaka (lat 36) i Kazimierza Bogdana  (lat 72)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci