Przejdź do treści

24 niedziela zwykła

12 IX 2010

1. Dzisiaj przeżywamy 24 niedzielę zwykłą. O godz. 13.00 msza Święta na „roczki” dzieci. O godz. 16.30 odprawimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, ze w każdą sobotę o godz. 8.00 modlimy się w intencji wszystkich rodzin. Dzisiaj przy kościele można nabyć wrześniowy numer naszego czasopisma „Przemienienie”. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszego Sanktuarium. Dzisiaj również w Kalwarii Zebrzydowskiej modlą się rodziny naszej archidiecezji.

2. Kalendarz liturgiczny

poniedziałek   – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po Mszy Św. O godz. 8.00 i  18.00 można
będzie w tym dniu uczcić relikwie Krzyża Świętego.

środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

czwartek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

sobota – Święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży

Z okazji Święta patrona młodzieży zwyczajem poprzednich lat organizujemy triduum dla młodzieży (weekend ze św. Stanisławem). Spotkania odbywać się będą w naszym Sanktuarium w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 17.00. Triduum zakończymy Mszą Świętą i drogą krzyżową na Górę Makowską w niedzielę po Mszy Świętej. Na tę drogę krzyżową oczywiście zapraszamy nie tylko młodzież, ale również wszystkich parafian.

Do udziału w triduum zapraszamy w sposób szczególny młodzież przygotowującą się w tym roku do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dla młodzieży z Dolnego Makowa i Grzechyni będzie zamówiony autokar, który po nabożeństwie zawiezie ich do domu.

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo rozpoczniemy w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 odmówimy wspólnie jedną część różańca, a o godz. 17.30 modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi. Prosimy, by poza wspólną modlitwą z kapłanem, adoracja odbywała się w ciszy.

5. W dniu 26 IX o godz. 14.45 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa na Wzgórze Pamięci w Dolnym Makowie. Nabożeństwo rozpocznie się w kaplicy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

6. Wychodząc naprzeciw ludziom chorym i starszym mieszkającym daleko od kościoła, chcemy umożliwić dojazd na Mszę Świętą. W związku z tym już od 19 IX w niedziele i święta obowiązkowe będziemy zamawiać autokar dla tych ludzi. Bus będzie czekał w Grzechyni na osiedlu Polana o godz. 8.30. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 autokar odwiezie ludzi do Grzechyni.

7. We wtorek o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie dla kandydatów na ministrantów. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców.

Spotkanie dla młodzieży odbędzie się w piątek o godz. 17.00 w domku katechetycznym.

8. Adoracja w Łagiewnikach z 18/19 września.

9. Jest jeszcze 6 wolnych miejsc na pielgrzymkę do Rzymu.

 

 

Skip to content