25. Niedziela Zwykła

Przeżywamy 25. niedzielę zwykłą. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.  O godz. 16:00 rozpoczniemy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity odmawiając część różańca świętego we wszystkich złożonych intencjach. O godz. 17:00 Msza Święta a po niej dalsza część nabożeństwa. Od godz. 16:00 będzie możliwość nabycia róż.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek (23 września) – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana

Piątek  (20 września) – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana

Sobota  (21 września) – wspomnienie św. Wacława, męczennika

3. Stała posługa księży w konfesjonale od wtorku do piątku w godzinach od 9:00 do 10:00.

4.  Parafialne czuwanie na Jasnej Górze odbędzie się w nocy z 18 na 19 listopada br. Zapisy w kancelarii parafialnej, koszt 40 zł.

5.  Zbliża się październik miesiąc różańca świętego . Nabożeństwo różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy odprawimy w niedziele 6 października po Mszy Świętej o godz. 9:30. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

1 ołtarz (w Sanktuarium)

2 ołtarz – 15 Róża Kobiet z Makowa oraz 18 Róża Mężczyzn z Makowa

3 ołtarz – 16 Róża Kobiet z Makowa oraz  29 Róża Mężczyzn z Grzechyni

4 ołtarz – 38 Róża Kobiet z Białki oraz  28 Róża Mężczyzn z Białki

5 ołtarz – 54 Róża Kobiet z Grzechyni oraz  5 Róża Mężczyzn z Grzechyni

Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać w Sanktuarium w dni powszednie o godz. 17:15 a w niedzielę o godz. 16:15. W Kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie o godz. 16:00.

6. Zbliża się miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej.

7. Zbiórka dla ministrantów we wtorek o godz. 16:00, zbiórka dla lektorów w piątek o godz. 17:15 w kaplicy św. Jana Pawła II.

8. Starostwo powiatowe w Suchej Beskidzkiej informuje że został utworzony punkt konsultacyjny ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze” w ramach którego Mieszkańcy mogą uzyskać informacje dotyczące dofinansowania m.in. do wymiany kotła, termomodernizacji budynku. Dyżur w punkcie konsultacyjnym  raz w miesiącu będzie pełnił przedstawiciel Funduszu Ochrony Środowiska w Krakowie. Najbliższy dyżur odbędzie się w dniu 16 października od godz. 10:00 do 12:00. Bliższe informacje na stronie internetowej starostwa,

9.  Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiary w wysokości 3300  zł. Bóg zapłać. Wszystkim  rodzinom które złożyły ofiary na remont dzwonów serdeczne Bóg zapłać.

† † †

+ Mieczysława Stasika(lat 62), +Helenę Koper(lat 83)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.