25. Niedziela Zwykła

Obchodzimy 25. Niedziele Zwykłą. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza Św. o godz. 17:00.

Poniedziałek    (21 września) – święto św. Mateusza, apostoła i  ewangelisty

Środa   (23 września) – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, kapłana

3. We wtorek 22 września odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. O godz. 17:00 odmówimy różaniec polecając wszystkie złożone intencje. O godz. 18:00 Uroczysta Msza Św. a po niej dalsza część nabożeństwa. Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia róż.

4.. W środę o godz. 17:00 spotkanie trójek klasowych rodziców dzieci klas III z całej parafii.

5.. Zbiórka dla ministrantów we wtorek o godz. 16:00 w Sanktuarium w Makowie Centrum. W piątek o godz. 17:15 zbiórka dla lektorów w Kaplicy św. Jana Pawła II.  Spotkania Grupy Apostolskiej odbywają się w piątki o godz. 16:00 w domku katechetycznym.

6.. Zbliża się październik miesiąc różańca świętego . Nabożeństwo różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy odprawimy w niedziele 4 października po Mszy Świętej o godz. 9:30. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

1 ołtarz (w Sanktuarium)

2 ołtarz – 18 Róża Kobiet z Makowa Dolnego oraz 8 Róża Mężczyzn z Makowa

3 ołtarz – 20 Róża Kobiet z Makowa oraz   Róża rodziców pw. Św. Jana Pawła II

4 ołtarz – 23 Róża Kobiet z Makowa oraz  Róża rodziców pw. Miłosierdzia Bożego

5 ołtarz – 57A Róża Kobiet z Grzechyni oraz  6 Róża Mieszana z Grzechyni

Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać w Sanktuarium w dni powszednie o godz. 17:15 a w niedzielę o godz. 16:15. W Kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie o godz. 16:00.

7.. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiarę w wysokości 6150 zł. Bóg zapłać.

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Tadeusza Radwana(lat 83), + Helenę Bydyńską (lat 93), + Adama Ceremugę(lar88)

+ Leopolda Boczka(lat 94), + Aleksandrę Lenik (lat 96)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im  świeci.