25. Niedziela zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 25 niedzielę zwykłą. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 odprawimy nieszpory. O godz. 15.00 w kaplicy Chowaniakowej na Makowskiej Górze odprawimy Mszę Świętą dla Związku Podhalan i sympatyków Związku.

poniedziałek – wspomnienie świętego ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika

środa wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera

piątek – wspomnienie świętego Wincentego à Paulo, prezbitera

sobota – wspomnienie świętego Wacława, męczennika

3. W dniach 28 IX do 15 X w naszym kościele odbędzie się pokonkursowa wystawa rzeźby pt. „Matka Boska Makowska Opiekunka i Królowa Rodzin w sztuce ludowej” pod honorowym patronatem  ks. Kardynała Stanisława Dziwisza. Organizatorem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie i Urząd Gminy w Stryszawie.

4. W dniu 28 IX planujemy pielgrzymkę do Częstochowy i Gidel. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Koszt pielgrzymki 40 zł. Wyjazd o godz. 6.00, zbiórka pod schodami. W związku z brakiem miejsc przyjmujemy zapisy na taką samą pielgrzymkę w poniedziałek 30 września.

+Alfonsa Franczyka

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

intencje mszalne