25 Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy dzisiaj 25 Niedzielę Zwykłą. O godz. 13.00 Msza św. chrzcielna. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po mszy św. wieczornej odprawimy Parafialną Drogę Krzyżową na Makowską Górę w intencji Światowych Dni Młodzieży. Serdecznie zapraszamy! W dniu dzisiejszym w naszej parafii gościmy ojca Misjonarza, który podzieli się z nami doświadczeniem kościoła misyjnego. Po Mszach św. będzie możliwość zakupienia kalendarza misyjnego na 2016 r.

– poniedziałek (21 września) – Święto  św. Mateusza, Apostoła Ewangelisty

– wtorek ( 22 września) – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, Dziewicy

– środa (23 września) – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, Zakonnika

piątek (25 września)wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, Kaplana

3. Gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji rodzin w każdą sobotę o godz.8.00. Po Mszy św. trwa Nowenna do Matki Bożej Makowskiej w czasie której modlimy się za dzieci nowoochrzczone,  przeżywające pierwszą rocznicę urodzin, pary które zawarły sakramentalny związek małżeński w naszym sanktuarium, jubilatów, oraz pielgrzymów. Indywidualne prośby do Matki Bożej można złożyć do skrzynki modlitewnej znajdującej się na filarze pod ekranem.

4. We wtorek (22 września) o godz.18.00 Odprawimy kolejne Nabożeństwo do św. Rity. Od godz.17.00 będzie możliwość zakupienia róż. Jest do nabycia również książka w barwny sposób przedstawiająca życie św. Rity, oraz modlitewnik do św. Rity.

5. Serdecznie zapraszamy dzieci na spotkania Grupy oazowej, które odbywają się

w każdy piątek o godz.16.00 w salce katechetycznej, oraz młodzież na spotkania grupy: „Winnica Słowa Bożego”, które odbywają się w każdy piątek po wieczornej Mszy św. w Sali Stodoła.

6. W każdy 2, 3 i 4 piątek miesiąca o godz.18.00 będzie sprawowana Msza św., w której czynny udział będą brały grupy dzieci i młodzieży z naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej Mszy św. młodzież, studentów oraz tych wszystkich, którzy pragną pogłębić więź z Jezusem.

7. Zakład Opieki Długoterminowej Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera zaprasza na Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia, połączone z piknikiem rodzinnym, które odbędą się w Domu Kultury w sobotę (26 września) w godzinach 10.00-14.00

8. Spotkanie wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży odbędzie się w sobotę (26 wrzesień)

o godz.11.00 w naszym Sanktuarium.