25 Niedziela Zwykła

1. Świętujemy dziś 25 Niedzielę Zwykłą. O godz. 13.00 Msza św. chrzcielna. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po mszy św. wieczornej  w zależności od pogody odprawimy Parafialną Drogę krzyżową na Makowską Górę. Serdecznie zapraszamy! Za tydzień w naszej parafii będziemy gościć ojca Misjonarza, który podzieli się z nami doświadczeniem kościoła misyjnego. Po Mszach św. będzie możliwość zakupienia kalendarza misyjnego na 2017 r.

– wtorek ( 20 września) – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

– środa (21 września) – Święto św. Mateusza, Apostoła, Ewangelisty

– czwartek (22 września) – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy

– piątek (23 września) – wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, zakonnika

3. W czwartek (22 września) o godz.18.00 Odprawimy kolejne Nabożeństwo do św. Rity. Od godz.17.00 będzie możliwość nabycia róż. W celu usprawnienia cieszącego się co raz większą popularnością nabożeństwa, część próśb złożonych przed figurą św. Rity będziemy odczytywać przed Mszą św. Pozostałe prośby odczytamy podczas nabożeństwa.

5. Wyjazd pielgrzymów do Italii odbędzie się w piątek (23 wrzesień) o godz. 4.40 z parkingu przy Sanktuarium.

6. Organizatorzy serdecznie zapraszają na Makowskie Dni Miodu, które odbędą się  w sobotę (24 września). Bliższe informacje na plakacie w gablocie.

7. Zakład Opieki Długoterminowej Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera zaprasza na Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia, połączone z piknikiem rodzinnym, które odbędą się w niedzielę (25 września) w godzinach 10.00-15.00 w budynku Zakładu Opieki Długoterminowej w Makowie Podhalańskim (ul. Mickiewicza 7).

8. Protetycy słuchu serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na bezpłatne badanie słuchu, które odbędzie się we wtorek (20 września) w godz. 9.00 – 15.00 na rynku w Suchej Beskidzkiej. Więcej informacji znajduje się w gablocie parafialnej.

† † †

Śp. Marka Włodarczyka (lat 62) i Stanisławę Trzop (lat 79)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.