25 Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy 25 Niedzielę Zwykłą. Msze Święte jak w każdą niedzielę. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa na Makowską Górę zostanie odprawiona w miesiącu październiku.

Poniedziałek (25 września) wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana

Środa (27 września) – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana

Czwartek (28 września) – wspomnienie św. Wacława, męczennika

Piątek (29 września) – Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

Sobota (30 września) – wspomnienie św.  Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

3. Zbliża się październik miesiąc różańca świętego. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9:30 odprawimy pierwsze Nabożeństwo Różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

1 ołtarz (w kościele) – 6 Róża kobiet z Góry Makowskiej

2 ołtarz – 4 Róża Kobiet z Makowa Dolnego oraz 18 Róża mężczyzn z Makowa Dolnego

3 ołtarz – 58 Róża Kobiet z Grzechyni oraz 5 Róża mężczyzn z Grzechyni

4 ołtarz – 42 Róża Kobiet z Grzechyni oraz 16 Róża Mężczyzn z Grzechyni

5 ołtarz – Róża rodziców modlących się za swoje dzieci p.w. św. Rity i Miłosierdzia Bożego

Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać w Sanktuarium w dni powszednie o godz. 17:15 a w niedzielę o godz. 16:15. W Kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie o godz. 16:00.

4. W niedzielę 8 października na Mszy Świętej o godz. 11:00 poświęcimy i przekażemy różańce dla dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii.

+ Michalinę Nitoń (lat 85)

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.