19 IX 2010

1. Dzisiaj przeżywamy 25 niedzielę zwykłą. O godz. 13.00 chrzty dzieci. O godz. 16.30 odprawimy nieszpory. Przypominamy, ze w każdą sobotę o godz. 8.00 modlimy się w intencji wszystkich rodzin.

O godz. 15.00 w Kaplicy Chowaniakowej na Makowskiej Górze będzie odprawiona Msza Święta
w intencji Związku Podhalan.

Dzisiaj po wieczornej Mszy Świętej odprawimy Drogę Krzyżową na Makowska Górę. W dniu 26 IX
(w przyszłą niedzielę)  o godz. 14.45 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa na Wzgórze Pamięci
w Dolnym Makowie. Nabożeństwo rozpocznie się w kaplicy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

2. Kalendarz liturgiczny

poniedziałek   – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy

wtorek Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

środa – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy

czwartek – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika

sobota – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo rozpoczniemy w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 odmówimy wspólnie jedną część różańca, a o godz. 17.30 modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi. Prosimy, by poza wspólną modlitwą z kapłanem, adoracja odbywała się
w ciszy.

5. W sobotę o godz. 10.00 Mszą Świętą rozpoczniemy kurs lektorski w naszym dekanacie.

6. Wychodząc naprzeciw ludziom chorym i starszym mieszkającym daleko od kościoła, chcemy umożliwić dojazd na Mszę Świętą. W związku z tym już od 19 IX w niedziele i święta obowiązkowe będziemy zamawiać autokar dla tych ludzi. Bus będzie czekał w Grzechyni na osiedlu Polana o godz. 8.30. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 autokar odwiezie ludzi do Grzechyni.

7. Są jeszcze cztery wolne miejsca na pielgrzymkę do Rzymu w dniach 29 IX – 8 X. W dniach 15, 16, 17 października planujemy wycieczkę do Warszawy, koszt 400 zł. Zapisy w kancelarii.

+++++++++++++++++++++

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Janinę Mędrala i Stanisławę Włodarczyk

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie,

a światłość wiekuista niechaj im świeci.