Przejdź do treści

26. Niedziela Zwykła

Przeżywamy 26. niedzielę zwykłą. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek (30 września) – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i dr Kościoła

Wtorek  (1 października) –wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dr Kościoła

Środa  (2 października) – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów

Piątek (4 października) – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

Sobota (5 października) – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

3. Stała posługa księży w konfesjonale od wtorku do piątku w godzinach od 9:00 do 10:00.

4.  We wtorek rozpoczynamy październik miesiąc różańca świętego.  Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać w Sanktuarium w dni powszednie o godz. 17:15 a w niedzielę o godz. 16:15. W Kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie o godz. 16:00.

Nabożeństwo różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy odprawimy w niedziele 6 października po Mszy Świętej o godz. 9:30. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

1 ołtarz (w Sanktuarium)

2 ołtarz – 15 Róża Kobiet z Makowa oraz 18 Róża Mężczyzn z Makowa

3 ołtarz – 16 Róża Kobiet z Makowa oraz  29 Róża Mężczyzn z Grzechyni

4 ołtarz – 38 Róża Kobiet z Białki oraz  28 Róża Mężczyzn z Białki

5 ołtarz – 54 Róża Kobiet z Grzechyni oraz  5 Róża Mężczyzn z Grzechyni

5.  W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo w czwartek od godz. 16:45 do 18:00 oraz w piątek od godz. 6:30 do 8:00 i od 15:00 do 18:00, jest to równocześnie spowiedź dla młodzieży która w przyszła niedzielę przyjmie Sakrament Bierzmowania. Odwiedziny chorych z posługą Sakramentalną w Grzechyni w piątek od godz. 9:00 a w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9:00. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W czwartek po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15;15 w kaplicy św. Jana Pawła II Msza Święta o powołania i za Kaplanów, po Mszy Świętej zmianka tajemnic różańca świętego dla Róż modlących się o powołania i za dusze w czyśćcu cierpiące.

6. Zbliża się miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej.

7.  Próby dla młodzieży klas VIII Szkoły Podstawowej przygotowującej się do Bierzmowania odbędą się w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16:00.

8. W przyszła niedzielę w naszej parafii rozpoczyna się wizytacja kanonicza ks. Biskupa Jana Zająca. Program wizytacji umieszczony jest na stronie internetowej parafii i w gablocie ogłoszeń.

9.Zbiórka dla ministrantów we wtorek o godz. 16:00, zbiórka dla lektorów w piątek o godz. 17:15 w kaplicy św. Jana Pawła II.

10. Stowarzyszenie Czcicieli Krwi Chrystusa swoje spotkania  od października będą mieć w każdą 2-gą sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 8:00 w Kaplicy św. Jana Pawła II.

11. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego odprawiona zostanie we wtorek 1 października 2019 roku o godz. 9:00.

12 .  Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiary w wysokości 8200  zł. Bóg zapłać. Wszystkim  rodzinom które złożyły ofiary na remont dzwonów serdeczne Bóg zapłać.

 

† † †

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:
+ Łukasza Sałapatka (lat 32)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Intencje Mszalne

Skip to content