26. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 26. niedzielę zwykłą. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

Wtorek, 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana,

Środa, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika,

Czwartek, 29 września – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała,

Piątek, 30 września – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,

Sobota, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

3. W czwartek, 29 września, na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy Policjantów, Policjantki i wszystkich pracowników Policji z powiatu suskiego.

4. Zbiórka ministrantów z całej parafii będzie w czwartek, 29 września, o godz. 16.00 a zbiórka  lektorów w piątek, 30 września, o godz. 17.15 w Sanktuarium.

5. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę, 1. października o godzinie 10:00 w kaplicy św. Jana Pawła II.

6. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszą sobotę miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 17.30 w kruchcie Sanktuarium będzie można nabyć białe róże, które chcemy ofiarować Matce Bożej.

7. Odwiedziny chorych w Makowie i w Białce będą w sobotę, 1 października, od godz. 9:00, natomiast w Grzechyni, w pierwszy piątek, 7 października od godz. 8.30.

8. Poświęcenie różańców dla dzieci z klas trzecich będzie w przyszłą niedzielę, 2 października, o godz. 9.30 dla Grzechyni i Makowa Dolnego, natomiast o godz. 11.00 dla Makowa Centrum.

9. W niedzielę za tydzień, 2 października, po Mszy Świętej o godz. 9.30 odprawimy procesję różańcową wokół Sanktuarium. W tym dniu również będzie zmianka dla wszystkich Róż Żywego Różańca.

10. Zapraszamy na wyjazd do Częstochowy na całonocne czuwanie parafialne w kaplicy Matki Bożej, które odbędzie się w dniach z 9 na 10 listopada, tj. ze środy na czwartek. Wyjazd o godz. 17.00, powrót o 1.00 w nocy lub o 4.00 nad ranem. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy w kancelarii.

11. Rodzina Kolpinga przyłącza się do akcji pomocy humanitarnej dla Ukrainy organizując zbiórkę konserw dla żołnierzy walczących na froncie. Zbiórka odbywa się od poniedziałku do piątku w siedzibie Seniora+ na ul. Kolejowej 11, w godzinach od 8.00 do 12.00 oraz w Zespole Szkół w Makowie Podhalańskim. Szczegóły akcji na plakatach.

12. Burmistrz Makowa Podhalańskiego i Rodzina Kolpinga zapraszają seniorów i wszystkich chętnych na Gminną Senioriadę, która odbędzie się w czwartek, 29 września, w sali OSP Maków Centrum. Początek o godz. 14.00. Szczegóły na plakatach.

13. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 3.540 zł. Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Danutę Pęczek (68 lat), + Mariannę Grabiec (88 lat),

+ Marię Pęczek (71 lat), + Bogusława Madeja (68 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.