26. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 26. niedzielę zwykłą i wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 zmianka dla wszystkich Róż Żywego Różańca. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty i Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe i Msza Święta o godz. 17.00. Po każdej Mszy Świętej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Do puszek przed Sanktuarium można dzisiaj złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na cele parafialnego i archidiecezjalnego duszpasterstwa młodzieży.

– poniedziałek, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,

– środa, 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

– czwartek, 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,

sobota, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

3. Rozpoczął się październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 16.15. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą, dodatkowo w piątek od godz. 6:30 do 8:00, od 15.00 do 16.00 i od 17.00 do 18.00. O godz. 16:00 Msza Święta. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek, 6 października, od godz. 8.30 a w sobotę, 7 października, od godz. 9.00 w pozostałej części parafii. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszej soboty wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi oraz modlitwa w intencji Ojczyzny. Od godz. 17.15 będzie możliwość nabycia białych róż, które chcemy ofiarować Matce Bożej.

5. W przyszłą niedzielę, 8 października, po Mszy Świętej o godz. 9.30 odprawimy procesję różańcową wokół Sanktuarium. O godz. 11.00 poświęcimy różańce dla dzieci z klas trzecich z całej parafii. O godz. 13.00 odprawimy Mszę Świętą na roczki dzieci. Młodych jubilatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej. W tym dniu kazania będzie głosił ks. dr Marek Dziewiecki, doktor psychologii. Będzie to druga niedziela miesiąca więc składka będzie przeznaczona na prace inwestycyjne w naszej parafii.

6. Nasza parafia organizuje czuwanie modlitewne na Jasnej Górze w nocy z 23 na 24 listopada, tj. z czwartku na piątek. Wyjazd jest planowany w czwartek, o godz. 17.00 z górnego parkingu obok Sanktuarium. Koszt wyjazdu to 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

7. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy w intencji zmarłych. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe.

8. Spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Ziemi Świętej z przedstawicielem biura podróży „Orlando” będzie w czwartek, 5 października, o godz. 17.00, w parafialnej sali „Stodoła”.

9. W tym miesiącu deklaracje dysponenta / opiekuna grobu można składać w poniedziałek 2, 23 i 30 października od godz. 15.00 do 17.00 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed Sanktuarium oraz na stronie internetowej parafii.

10. Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Makowie Podhalańskim zaprasza na Jubileusz 10-lecia działalności, który odbędzie się w dniu 5 października, tj. w czwartek, o godz. 11.00, w Makowskim Centrum Kultury przy ul. 3 Maja 51. Wstęp wolny.

11. Społeczność Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim zaprasza na Rodzinny Piknik Jesienny, który odbędzie się w niedzielę, 8 października, o godz. 14.00. W programie występy uczniów, pokazy taneczne, stoisko Valvoline i atrakcje kulinarne. Szczegóły na plakatach.

12. Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania problemów Alkoholowych zaprasza do udziału w wydarzeniach Tygodnia dla Rodziny zorganizowanych w dniach 7-14 października w Makowskim Centrum Kultury przy ul. 3 Maja 51. Będą to prelekcje, warsztaty, koncert i spektakl teatralny. Szczegóły na plakatach.

13. Organizatorzy zapraszają na Makowskie Święto Miodu, które odbędzie się w sobotę, 7 października, o godz. 15.00 w Makowskim Centrum Kultury przy ul. 3 Maja 51. Szczegóły na plakatach.

14. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Suchej Beskidzkiej poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej zawodowej dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w rodzinach biologicznych. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z pracownikami Centrum w Suchej Beskidzkiej przy ul. Kościelnej 5b lub pod numerem telefonu 33 874 40 31.

15. Związek Podhalan organizuje wycieczkę do Budapesztu w dniach 28-29 października. Szczegóły na tablicy ogłoszeń Związku Podhalan obok Sanktuarium.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Mariannę Bałos (81 lat), + Marka Zemlika (51 lat), + Joannę Bylicę (91 lat)

oraz + Józefa Korbla (76 lat)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci