25 IX 2011

1. Dzisiaj 26. niedziela zwykła. O godz. 16.30 odprawimy nieszpory.

wtorek wspomnienie św. Wincentego á Paulo

środa wspomnienie św. Wacława, męczennika

czwartek – Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

piątek wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i Doktora Kościoła

sobota wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

3. W środę 28 września o godzinie 10.00 w Katedrze Wawelskiej, w uroczystość św. Wacława, męczennika, patrona Katedry odbędzie się Konsekracja nowo mianowanych biskupów Archidiecezji Krakowskiej: bpa Grzegorza Rysia i bpa Damiana Muskusa. Prosimy o modlitwę w intencji nowych pasterzy Kościoła krakowskiego i zawierzenie ich biskupiej posługi bł. Janowi Pawłowi II, który tego samego dnia w królewskiej katedrze przyjął sakrę biskupią.

4. W sobotę rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe odprawiać będziemy codziennie w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30. Różaniec w Grzechyni codziennie w tygodniu o godz. 16.00. Uroczyste nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu odprawiać będziemy w Grzechyni w środy o godz. 16.00
W Dolnym Makowie różaniec w poniedziałki o godz. 16.00.

Zachęcamy serdecznie do udziału w nabożeństwach różańcowych.

5. Rada Osiedla Maków Centrum zaprasza mieszkańców Makowa Podhalańskiego na zebranie w dniu 2 X 2011 o godz. 15.00 w Sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Makowie Podhalańskim. Tematem spotkania będzie przyjęcie od mieszkańców Makowa propozycji zadań na rok 2012.

6. W dniu 4 X o godz. 18.30 w Szkole Podstawowej w Białce rozpocznie się Kurs Alfa. Jest to cykl spotkań o tematyce religijnej prowadzącej do pogłębienia wiary. Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne.

7. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną przed pierwszym piątkiem miesiąca.

W piątek od godz. 9.00 w Grzechyni

W sobotę od godz. 9.00 w pozostałej części parafii

W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszej soboty

8. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 odprawimy procesję różańcową do pięciu ołtarzy.

O przygotowanie ołtarzy prosimy następujące Róże Różańcowe:

*ołtarz I –  37 Róża Kobiet

*ołtarz II –  23 Róża Kobiet

*ołtarz III – 21 Róża Kobiet

*ołtarz IV – 40 Róża Kobiet z Białki

*ołtarz V –  54 Róża Kobiet z Grzechyni

W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30.

W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcimy różańce dla dzieci komunijnych.

Intencje:

Intencje 25.09