26. Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj 26 niedziela zwykła, o godz. 15.00 odprawimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nieszpory. Dzisiaj w naszym kościele urządzona jest wystawa obrazków świętych. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 11.00 poświecimy różance dla dzieci pierwszokomunijnych.

2.Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła

wtorek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów

czwartek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

piątek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

3.Od poniedziałku do piątku w kaplicy Miłosierdzia Bożego trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym tygodniu nie będzie Mszy Świętej w kaplicy miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 15.00. W czwartek w kaplicy bł. Jana Pawła II o godz. 17.00 Msza Święta w intencji kapłanów. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

4.Rozpoczynamy październik. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych. Różaniec odmawiać będziemy codziennie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.30. W kaplicach w Grzechyni  i Dolnym Makowie o godz. 16.00. W kaplicach nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będzie odprawiane raz w tygodniu: w Grzechyni – we wtorek o godz. 16.00, a w Dolnym Makowie – w czwartek o godz. 16.00. Prosimy, by przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy Miłosierdzia Bożego odmawiać wspólnie różaniec o godz. 11.30 i zakończyć modlitwą Anioł Pański. Te modlitwy ofiarujemy w intencji o dobre i owocne przeżycie Roku Wiary.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 odprawimy procesję różańcową do pięciu ołtarzy. O przygotowanie ołtarzy prosimy następujące Róże Różańcowe:

*ołtarz I –  26 Róża Kobiet

*ołtarz II –  29 Róża Mężczyzn z Grzechyni

*ołtarz III – 38 Róża Kobiet z Białki

*ołtarz IV – 8 Róża Mężczyzn z Makowa

*ołtarz V –  9 Róża Kobiet

W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30.

5.W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą Świętą oraz w piątek od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 16.00 Msza Święta dla dzieci.

Spowiedź w Grzechyni w poniedziałek o godz. 16.00. Po spowiedzi Msza Święta. Spowiedź w Dolnym Makowie we wtorek o godz. 16.00. Po spowiedzi Msza Święta. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: w Grzechyni – w piątek od godziny 9.00, w pozostałej części parafii – w sobotę od godz. 9.00. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty. W przyszłą niedzielę po procesji różańcowej zmiana tajemnic.

6.W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe na nowy rok.

7.W dniach 19 – 21 października w Krakowie odbędzie się spotkanie młodzieży na rozpoczęcie Roku Wiary pod hasłem „Bliżej – Mocniej – Więcej”. W programie rozważanie Słowa Bożego, świadectwa, modlitwa o uzdrowienie, koncerty chórów Gospel. W pierwsze dwa dni spotkania odbywać się będą na Stadionie Cracovii, a uroczysta Msza Święta na zakończenie będzie odprawiona w Łagiewnikach. Wyjazd autokarem w piątek 19 X o godz. 13.00. Zapewnione są dwa noclegi. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt wynosi 20 zł.

8.Z radością informujemy parafian, że z naszej wspólnoty został przyjęty do Seminarium alumn – Krzysztof Sasuła. Prosimy otoczyć modlitwą naszych kleryków, a także modlić się o nowe powołania  z naszej parafii.

INTENCJE 30 września