26. Niedziela zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 26 niedzielę zwykłą. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 odprawimy nieszpory. Do dnia 12 X w naszym kościele odbywa się pokonkursowa wystawa rzeźby pt. „Matka Boska Makowska Opiekunka i Królowa Rodzin w sztuce ludowej” pod honorowym patronatem ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie i Urząd Gminy w Stryszawie.

poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i Doktora Kościoła

wtorek – wspomnienie świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła

środa wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

piątek – wspomnienie świętego Franciszka z Asyżu

sobota – wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie od 6.30 – 8.00, w pierwszy piątek od 6.30 – 8.00 oraz od 15.00 do 18.00. O godz. 16.00 Msza Święta.

Spowiedź w Dolnym Makowie – w poniedziałek o godz. 15.00. Po spowiedzi odprawimy Mszę Świętą.

Spowiedź w Grzechyni będzie we wtorek o godz. 15.00. Po spowiedzi odprawimy Mszę Świętą.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną: w piątek od godz. 9.00 w Grzechyni, w sobotę od godz. 9.00 w pozostałej części parafii.

W sobotę po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszej soboty.

4. We wtorek rozpoczynamy październik, miesiąc różańca świętego. Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach październikowych. W Sanktuarium nabożeństwo różańcowe odprawiane będzie codziennie w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30. W kaplicy w Grzechyni codziennie o godz. 16.00. Nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będzie we wtorek  o godz. 16.30. W Dolnym Makowie nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu będzie w czwartki o godz. 16.30.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

1 ołtarz (w kościele) – 6 Róża kobiet z Góry Makowskiej

2 ołtarz – 4 Róża Kobiet z Makowa Dolnego oraz 18 Róża mężczyzn z Makowa Dolnego

3 ołtarz – 58 Róża Kobiet z Grzechyni oraz 5 Róża mężczyzn z Grzechyni

4 ołtarz – 14 Róża Kobiet z Makowa oraz 7 Róża mężczyzn z Grzechyni

5 ołtarz – 1 Róża Kobiet z Makowa oraz 21 Róża mężczyzn z Grzechyni

6. Burmistrz Makowa Podhalańskiego informuje, że Gmina Maków Podhalański przystąpiła do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru obejmującego miejscowość Grzechynia w Gminie Maków Podhalański. Wnioski do planu należy składać na piśmie do Urzędu Miejskiego w Makowie Podhalańskim w terminie do dnia 30 października 2013 na adres Urzędu. Wniosek powinien zawierać nazwisko, imię i adres wnioskodawcy, przedmiot wniosku oraz oznaczenie nieruchomości, której dotyczy.

7. Zarząd Makowa Centrum zaprasza wszystkich mieszkańców na zebranie z Burmistrzem Makowa Podhalańskiego, które odbędzie się 6 października w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie
o godz. 15.00. Tematem zebrania będą zagadnienia związane z rozwojem Makowa Podhalańskiego oraz przyjęcie propozycji zadań na następny rok.

8. Informujemy, że z braku małej ilości zgłoszeń planowana na poniedziałek pielgrzymka do Częstochowy i Gidel została odwołana. Pieniądze można odebrać w kancelarii.

9. Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Makowie Podhalańskim odbędzie się w dniu 5 października o godz. 10 w auli Zespołu Szkół przy ul. Wolności.

10. Informujemy, że w kancelarii są do nabycia pięknie wydane egzemplarze Pisma Świętego.

+ Adama Maśnicę +Annę Kopczyńską

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje mszalne