26.Niedziela zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 2. Niedzielę zwykłą. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nieszpory.

poniedziałek – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
wtorek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
środa – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
czwartek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów
sobota – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie, a także w piątek od godz. 6.30 – 8.00 i 15.00 – 18.00. O godz. 16.00 Msza Święta. Okazja do spowiedzi w Grzechyni w poniedziałek od godz. 15.30, a Dolnym Makowie spowiedź
w poniedziałek od godz. 16.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek od godz. 9.00. W pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9.00. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszej soboty.

4. W środę odprawimy pierwsze nabożeństwo różańcowe. Różaniec odprawiać będziemy codziennie
o godz. 17.30. W kaplicach w Grzechyni o godz. 16.00, w Dolnym Makowie o godz. 16.00.
W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 odprawimy procesję różańcową do pięciu ołtarz.
O przygotowanie ołtarzy prosimy:

1 ołtarz (w kościele) – 64 Róża Kobiet z Zarąbków (pod wezw. Matki Bożej Królowej i Opiekunki Rodzin)
2 ołtarz – 41 Róża Kobiet z Grzechyni (pod wezw. św. Łucji) i 23 Róża Mężczyzn z Grzechyni (pod wezw. Św. Archanioła Gabriela)
3 ołtarz – 12 Róża Kobiet z Makowa (pod wezw. św. Teresy) i 8 Róża Mężczyzn z Makowa
4 ołtarz – 42 Róża Kobiet z Grzechyni i 16 Róża Mężczyzn z Grzechyni
5 ołtarz – 36 Róża Kobiet z Białki i 28 Róża Mężczyzn z Białki

5. Przedsiębiorstwo Wodnokanalizacyjne „Eko – Skawa” w Makowie Podhalańskim Informuje
o nieodpłatnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego w dniu 3 października (piątek)
w Makowie Podhalańskim i Grzechyni. Sprzęt należy wystawić wzdłuż trasy przejazdu odbioru odpadów komunalnych do godziny 8.00

6. Zarząd Makowa Centrum zaprasza wszystkich mieszkańców na zebranie z Burmistrzem Makowa Podhalańskiego 5 października (niedziela) w Sali OSP w Makowie Podhalańskim o godz. 15.00

7. W Makowie Podhalańskim po raz pierwszy powstał „budżet obywatelski”. Złożono 4 wnioski, na które można głosować drogą internetową lub 12 października oddając swój głos do urn. Zachęcamy mieszkańców do włączenia się w akcję rozwoju naszego miasta.

8. Spotkanie dla osób poszukujących pracy, odbędzie się 1 października (środa) o godz. 9.00 w firmie „Fabios”.

Śp. Mariannę Stawarz (lat 85), Jerzego Kaczmarczyka (lat 74)
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

intencje mszalne