26 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 26 Niedzielę zwykłą. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 Nieszpory.

Poniedziałek (28 wrzesień) – wspomnienie św. Wacława, męczennika

Wtorek (29 wrzesień) – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Środa (30 wrzesień) – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

Czwartek (1 październik) – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

Piątek (2 październik) – wspomnienie św. Aniołów Stróżów

3. We wtorek (29 września) w naszej parafii odbędzie się sztafeta modlitwy w intencji Światowych Dni Młodzieży. W tym dniu zapraszamy wszystkich, a szczególnie młodzież oraz rodziny przyjmujące pielgrzymów w czasie ŚDM. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w kaplicy adoracji. O 17.30 w kościele będzie wyświetlany krótki film oraz prezentacja na temat ŚDM. O godz. 18.00 uroczysta Msza Święta. Po niej krótkie świadectwa ambasadorów ŚDM i przekazanie symboli do parafii w Białce.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie, a także w piątek od godz. 6.30 – 8.00 i 15.00 – 18.00. O godz. 16.00 Msza Święta. Okazja do spowiedzi w Grzechyni w poniedziałek od godz. 15.00, a w Dolnym Makowie równieżw poniedziałek od godz. 16.00. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek od godz. 9.00. W pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9.00. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszej soboty.

5. W czwartek (1 październik) odprawimy pierwsze nabożeństwo różańcowe. Różaniec odprawiać będziemy codziennie o godz. 17.30. W kaplicach w Grzechyni i w Dolnym Makowie o godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 9.30 odprawimy procesję różańcową do pięciu ołtarzy.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

1 ołtarz (w kościele) – Róża Rodziców pod wezw. Św. O. Pio

2 ołtarz – Róża Rodziców pod wezw. Św. Rity

3 ołtarz – Róża Rodziców pod wezw. Matki Bożej Makowskiej

4 ołtarz – Róża Rodziców pod wezw. Św. Jana Pawła II

5 ołtarz – Róża Rodziców pod wezw. Bożego Miłosierdzia

Na tej Mszy Świętej poświęcimy i przekażemy różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej

6. Sołtys wsi Grzechynia informuje, że w dn. 28.09.2015 (poniedziałek) o godz. 17.00 w Zespole Szkół w Grzechyni odbędzie się zebranie wiejskie dotyczące funduszu sołeckiego. Na zebraniu omawiany będzie także temat potencjalnej gazyfikacji miejscowości Grzechynia z udziałem przedstawiciela gazowni.

7. Zapraszamy na wyjazd do Częstochowy na całonocne czuwanie parafialne, które odbędzie się w dniach z 9 na 10 listopad 2015r. Wyjazd o godz. 17.00, powrót o 1.00 w nocy lub o 5.00 nad ranem. Koszt wyjazdu 40zł. Zapisy w kancelarii.

8. Zapraszamy serdecznie na samolotową pielgrzymko – wycieczkę do Stanów Zjednoczonych – Zachodnie Wybrzeże, w dn. od 18. 08. 2016 do 01. 09. 2016. Program i zapisy w kancelarii.