26 Niedziela Zwykła

1. Przeżywamy dzisiaj 26 Niedzielę zwykłą. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po Mszach św. będzie możliwość nabycia kalendarza misyjnego na rok 2017.

wtorek (27 września) – wspomnienie św. Wincentego á Paulo, kapłana

środa (28 września) – wspomnienie św. Wacława, męczennika

czwartek (29 września ) – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

piątek (30 września) – wspomnienie św. Hieronima, kapłana, Doktora Kościoła

sobota (1 października ) – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

3. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy św. odprawimy Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Odwiedziny  chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek (7 października) od godz. 9.00. W pozostałej części parafii w sobotę (8 października) od godz. 9.00.

4. W sobotę odprawimy pierwsze nabożeństwo różańcowe. Różaniec odprawiać będziemy codziennie o godz. 17.30. W kaplicach w Grzechyni o godz. 16.00, w Dolnym Makowie o godz. 16.00. W przyszłą niedzielę (2 października) po Mszy Świętej o godz. 9.30 odprawimy procesję różańcową do pięciu ołtarzy.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

1 ołtarz (w kościele) – 18 Róża Mężczyzn z Dolnego Makowa i 18 Róża Kobiet z Makowa Dolnego

2 ołtarz – 41 Róża Kobiet z Grzechyni pw. św Łucji i 23 Róża Mężczyzn z Grzechyni

3 ołtarz – 1 Róża Kobiet z Makowa i 8 Róża Mężczyzn z Makowa

4 ołtarz – 40 Róża Kobiet z Białki i 28 Róża Mężczyzn z Białki

5 ołtarz – 56 Róża Kobiet z Grzechyni i 29 Róża Mężczyzn pw. św. Jana Pawła II

Na Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcimy i przekażemy różańce dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej z całej Parafii.

5. Przedsiębiorstwo  „Eko – Skawa” informuje, że od 26 września do końca października będą prowadzone prace projektowe sieci kanalizacyjnej na osiedlach: Koziany, Bryndze i Jurki przez firmę Bokra- Bud.

† † †

+Śp.  Franciszka Radwana (lat 94),  +Śp. Józefa Kadulskiego (lat 79)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…