26 Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy 26 Niedzielę Zwykłą. Jest to równocześnie pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej adoracja          Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 odprawimy pierwsze Nabożeństwo Różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy.
Za przygotowanie ołtarzy dziękujemy:

1 ołtarz (w kościele) – 6 Róża kobiet z Góry Makowskiej

2 ołtarz – 4 Róża Kobiet z Makowa Dolnego oraz 18 Róża mężczyzn z Makowa Dolnego

3 ołtarz – 58 Róża Kobiet z Grzechyni oraz 5 Róża mężczyzn z Grzechyni

4 ołtarz – 42 Róża Kobiet z Grzechyni oraz  16 Róża Mężczyzn z Grzechyni

5 ołtarz – Róża rodziców modlących się za swoje dzieci p.w. św. Rity i Miłosierdzia Bożego

Po procesji zmiana tajemnic Różańca Świętego. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:15 różaniec i wieczorna Msza Święta.

Poniedziałek  (2 października) wspomnienie świętych Archaniołów Stróżów

Środa  (4 października) – wspomnienie  św. Franciszka z Asyżu

Czwartek ( 5 października ) – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

Sobota ( 7 października) – wspomnienie NMP Różańcowej

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Świętą, a w piątek od godz. 6:30 do 8:00 i od 15:00 do 18:00. O godz. 16:00 Msza Święta przy głównym ołtarzu. W czwartek po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:10 Msza Święta w Kaplicy św. Jana Pawła II w intencji kapłanów. Na tę Mszę Świętą zapraszamy nowo powstałą różę osób modlących się o powołania. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać w Sanktuarium w dni powszednie o godz. 17:15 a w niedzielę o godz. 16:15.  W Kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie o godz. 16:00.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 11:00 poświęcimy i przekażemy różańce dla dzieci klas III  przygotowujących się do Pierwszej Komunii  Świętej.

6. W niedzielę 8 października będziemy przeżywać XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”.  Po Mszach Świętych będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary do puszek wpierając Dzieło Nowego Tysiąclecia.

7. Zbliża się miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej.

8. Zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską inicjatywę  „Różaniec do granic”. W    naszym dekanacie kościołami stacyjnymi są: Kościół w Skawicy, Zawoi Centrum i Zawoi Górnej. Szczegółowe informacje   można znaleźć na plakacie w gablotce oraz na  stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl

9. Zarząd Osiedla Maków Centrum informuje że w dniu 8 października o godz. 15:00 w budynku Domu Kultury w Makowie odbędzie się zebranie mieszkańców.

+ Zofię Wiciarz (lat 96), + Janinę Budzoń ( lat 86), + Władysława Łuzyckiego (lat 79),

+ Helenę Boczek (lat 82),  +Jana Węgrzyna (lat 65), + Floriana Kozianę (lat 85),

+ Józefę Nitoń-Jurek (lat 83)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.