26. Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy 26 niedzielę zwykłą. O godz. 11:00 poświecimy różańce dla dzieci klas III z całej parafii i  tornistry dla dzieci klas I Szkoły Podstawowej. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Poniedziałek  (1 października) – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dr Kościoła

Wtorek   (2 października) wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

Czwartek  (4 października) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

Piątek  (5 października)- wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

3. Jutro rozpoczynamy  październik miesiąc różańca świętego . Nabożeństwo różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy odprawimy w niedziele 7 października po Mszy Świętej o godz. 9:30. O przygotowanie ołtarzy prosimy:

1 ołtarz (w Sanktuarium)

2 ołtarz –1 Róża Kobiet z Makowa oraz 8 Róża Mężczyzn z Makowa

3 ołtarz – 2 Róża Kobiet z Makowa oraz 23 Róża Mężczyzn z Grzechyni

4 ołtarz – 36 Róża Kobiet z Białki oraz  21 Róża Mężczyzn z Grzechyni

5 ołtarz – 43 Róża Kobiet z Grzechyni oraz  7 Róża Mężczyzn z Grzechyni

Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiać w Sanktuarium w dni powszednie o godz. 17:15 a w niedzielę o godz. 16:15. W Kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie o godz. 16:00.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Msza Świętą, dodatkowo w piątek od 6.30 do 8.00 i od 15.00 do 18.00, o godz. 16:00 Msza Święta przy głównym ołtarzu. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w Grzechyni w piątek od godz. 9:00 a w pozostałej części parafii w sobotę od godz. 9:00. W czwartek po Koronce do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:10 Msza Święta w kaplicy św. Jana Pawła II w intencji powołań oraz zmianka tajemnic dla róży modlącej się o powołania. W sobotę o godz. 18:00 Msza Święta w intencji Ojczyzny a po niej nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. Zbliża się miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej.

5. W każdą sobotę zapaszmy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

6. Zapraszamy na parafialne czuwanie na Jasnej Górze w nocy z 19 na 20 listopada. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 17:00 i powrót po Mszy Świętej o  godz. 1:00.

7. Wyjazd na Archidiecezjalną pielgrzymkę do Włoch w sobotę 6 października o godz. 3:30 z parkingu koło Sanktuarium.

† † †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+Kazimierza Oczkowskiego(lat 71), + Tadeusza Szewczyka(lat 66)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie