26 IX 2010

1. Dzisiaj przeżywamy 26 niedzielę zwykłą. O godz. 16.30 odprawimy Nieszpory. Przypominamy, że w każdą sobotę o godz. 8.00 modlimy się w intencji wszystkich rodzin. Dzisiaj o godz. 14.45 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa na Wzgórze Pamięci w Dolnym Makowie. Nabożeństwo rozpocznie się w kaplicy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

2. Kalendarz liturgiczny

poniedziałek   – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana

wtorek wspomnienie św. Wacława, męczennika

środa – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

czwartek – wspomnienie świętego Hieronima, kapłana

piątek –   wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła

sobota – wspomnienie św. Aniołów stróżów

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo rozpoczniemy w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 odmówimy wspólnie jedną część różańca, a o godz. 17.30 modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi. Prosimy, by poza wspólną modlitwą z kapłanem, adoracja odbywała się w ciszy.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź codziennie przed i w czasie Mszy Świętych, a w piątek również od 15:00 do 18:00 ze Mszą Świętą dla dzieci o godz. 16:00. Spowiedź w kaplicach:

Grzechynia – poniedziałek od 16:00 i Msza Święta

Dolny Maków – wtorek od 16:00 i Msza Święta

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną:

Grzechynia – piątek od 9:00

Maków, Dolny Maków i Białka w sobotę od 9:00

6. W każdą niedzielę i święta Bus będzie czekał w Grzechyni na osiedlu Polana o godz. 8.30. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 autokar odwiezie ludzi do Grzechyni.

7. Od 1.10 (piątek) Nabożeństwa Różańcowe w Sanktuarium o 17:15, a w kaplicach o godz. 16:00

8. W sobotę po Mszy Św. Wieczornej nabożeństwo I soboty

9. W Przyszłą niedzielę po Mszy Św. O godz. 11:00 Nabożeństwo Różańcowe z procesją do 5 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

2 – 4 Róża Kobiet z Makowa dolnego pod wezwaniem MB z Lourdes

3 – 45 Róża Kobiet z Grzechyni pw. Bł. Anieli Salawy

4 – 2 Róża Kobiet pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

5 – 28 Róża Mężczyzn z Białki

10. Zgłoszenia na wyjazd do W-wy przyjmujemy do przyszłej niedzieli. Program wycieczki w gablocie.

11. W ramach adoracji poszczególnych parafii w Łagiewnikach, przypada nam w udziale nocne czuwanie w dniu 1.10. Wyjazd busem 19:30 spod schodów. Zapisy w kancelarii.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+ Tadeusza Barcika, +ks. Stanisława Polaka

Wieczne odpoczywanie racz zmarłym dać Panie