27. Nidziela Zwykła

1.Dzisiaj 27 niedziela zwykła po Mszy Świętej o godz. 9.30 odprawimy procesję różańcową do pięciu ołtarzy, po procesji zmiana tajemnic o godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna, o godz. 15.00 odprawimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na renowację dużej wieży.

2.Kalendarz liturgiczny:

wtorek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

sobota – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego

3.Od poniedziałku do piątku w kaplicy Miłosierdzia Bożego trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek o godz. 15.00 w kaplicy miłosierdzia Bożego Msza Święta w intencji zmarłych zgłoszonych przez wiernych. W czwartek w kaplicy bł. Jana Pawła II o godz. 17.00 Msza Święta  w intencji o powołania. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

4.Zachęcamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.

5. W piątek na nabożeństwo różańcowe i Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z rodzicami.

6.W sobotę o godz. 14.00 będzie odprawiona Msza Święta w 130 rocznicę założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowie Podhalańskim. Po Mszy Świętej uroczyście poświęcimy nowy samochód.

7.W sobotę o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne w tym roku nabożeństwo fatimskie. O przygotowanie asysty prosimy Czciciela Najdroższej Krwi Chrystusa.

8.W dniach 19 – 21 października w Krakowie odbędzie się spotkanie młodzieży na rozpoczęcie Roku Wiary pod hasłem „Bliżej – Mocniej – Więcej”. W programie rozważanie Słowa Bożego, świadectwa, modlitwa o uzdrowienie, koncerty chórów Gospel. W pierwsze dwa dni spotkania odbywać się będą na Stadionie Cracovii, a uroczysta Msza Święta na zakończenie będzie odprawiona w Łagiewnikach. Wyjazd autokarem w piątek 19 X o godz. 13.00. Zapewnione są dwa noclegi. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt wynosi 20 zł.

9.W kancelarii przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne na poszczególne Msze Święte w niedziele.

10. Rada Rodziców i Dyrekcja Zespołu Szkół w Makowi Podhalańskim serdecznie zaprasza na „Piknik Szkolny”, który odbędzie się 14 października 2012 o godz. 14.00 na Zespole Boisk Sportowych „ORLIK”.

11. W przyszłym roku planujemy zorganizować dwie pielgrzymki samolotowe – pierwsza od 25 IV do
5 maja do Włoch, Sycylii i na Maltę, a druga od 19 VIII do 30 VIII do Turcji. Można już zgłaszać się na pielgrzymkę do Turcji.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+ Mateusz Biesika i Antoniego Natanka

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

INTENCJE 7 października