27. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 27. niedzielę zwykłą i wspomnienie Aniołów Stróżów. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu natomiast po Mszy Świętej o godz. 9.30 procesja różańcowa wokół Sanktuarium i zmianka dla wszystkich Róż Żywego Różańca. O godz. 9.30 poświęcenie różańców dla dzieci z klas trzecich z Grzechyni i Makowa Dolnego, natomiast o godz. 11.00 dla Makowa Centrum. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe i wieczorna Msza św. o godz. 17.00. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. O godz. 13.00 odprawimy Mszę Świętą na roczki dzieci. Składka z tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii.

Wtorek, 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

Środa, 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,

Piątek, 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

3. Nabożeństwa różańcowe w październiku odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 16.15. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek, 7 października, Msze Święte będą o godz. 6:30, 7:00, 8:00, 16:00 i 18:00. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie od godz. 6:30 do 8:00, od 15:00 do 16:00 i od 17:00 do 18:00. Odwiedziny chorych w piątek, w Grzechyni, od godz. 8.30. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Zapraszamy na wyjazd do Częstochowy na całonocne czuwanie parafialne w kaplicy Matki Bożej, które odbędzie się w dniach z 9 na 10 listopada, tj. ze środy na czwartek. Wyjazd o godz. 17.00, powrót o 1.00 w nocy lub o 4.00 nad ranem. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy w kancelarii.

6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

7. W przyszłą niedzielę, 9 października o godz. 18.00 w Sali Rycerskiej na Zamku w Suchej Beskidzkiej odbędzie się spotkanie autorskie z p. Magdaleną Wolińską – Riedi,  korespondentką Telewizji Polskiej w Watykanie i autorką książek – bestsellerów o papieżach i Watykanie. Wstęp wolny.

8. Zakupiono olej opałowy do sali „Stodoła” za kwotę 6.650 zł.