27. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 27. niedzielę zwykłą. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 procesja różańcowa wokół Sanktuarium i modlitwa w intencji Ojczyzny. O godz. 11.00 poświęcenie różańca dla dzieci z klas trzecich z całej parafii. O godz. 13.00 roczki dzieci i Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe i Msza Święta o godz. 17.00. Dzisiejsze kazania głosił ks. dr Marek Dziewiecki, doktor psychologii. Witamy serdecznie i życzymy pełni darów Ducha Świętego. Z racji drugiej niedzieli miesiąca dzisiejsza składka jest przeznaczona na prace inwestycyjne w naszej parafii.

– poniedziałek, 9 października – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa,

– wtorek, 10 października – wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy,

– środa, 11 października – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża,

– czwartek, 12 października – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana,

– piątek, 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana,

sobota, 14 października – wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziewicy.

3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 16.15. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie.

4. W piątek, 13 października, o godz. 18.00 odprawimy kolejne nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać pierwszą i drugą część Różańca Świętego. O godz. 18.00 uroczysta Msza Święta a po Niej trzecia część Różańca z procesją na ulice miasta. Przejdziemy z figurą Matki Bożej Fatimskiej ul. Kościelną na Rynek i ul. Kochanowskiego oraz schodami do naszego Sanktuarium. Podczas nabożeństwa i procesji będzie nam towarzyszyć zespół regionalny Zbyrcok z Juszczyna. Prosimy przynieść świece z okapnikami. Przed Sanktuarium od godz. 17.00 również będzie można nabyć świece.

5. Spotkanie ministrantów z całej parafii będzie w czwartek o godz. 16.30 w  kaplicy św. Jana Pawła II w naszym Sanktuarium.

6. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę, 14 października, o godz. 10.00, w kaplicy św. Jana Pawła II w naszym Sanktuarium.

7. Msza Święta dla katechetów, wychowawców, nauczycieli i pracowników Oświaty zostanie odprawiona w czwartek, 12 października, o godz. 18.00 w naszym Sanktuarium. Natomiast Mszę Świętą w intencji pracowników Służby Zdrowia odprawimy w czwartek, 19 października o godz. 18.00.

8. W przyszłą niedzielę, 15 października, będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Cywilizacja życia”. Przed Sanktuarium będzie można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży.

9. Nasza parafia organizuje czuwanie modlitewne na Jasnej Górze w nocy z 23 na 24 listopada, tj. z czwartku na piątek. Wyjazd jest planowany w czwartek, o godz. 17.00 z górnego parkingu obok Sanktuarium. Koszt wyjazdu to 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

10. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy w intencji zmarłych. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe.

11. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 20-21 października. W piątek  rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę rozpoczęcie o godz.9.00. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii parafialnej albo u osób prowadzących. Numery telefonów podane są w gablocie ogłoszeń.

12. W tym miesiącu deklaracje dysponenta / opiekuna grobu można składać w poniedziałek 23 i 30 października od godz. 15.00 do 17.00 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed Sanktuarium oraz na stronie internetowej parafii.

13. Organizatorzy zapraszają na obchody XXII Powiatowego Hubertusa, które rozpoczną się w sobotę, 14 października, na osiedlu Jurki w Makowie Podhalańskim, o godz. 13.00. Szczegóły na plakatach.

14. Społeczność Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim zaprasza na Rodzinny Piknik Jesienny, który odbędzie się dzisiaj od godz. 14.00. W programie występy uczniów, pokazy taneczne, stoisko Valvoline i atrakcje kulinarne. Szczegóły na plakatach.

15. Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zaprasza do udziału w wydarzeniach Tygodnia dla Rodziny zorganizowanych w dniach 7-14 października w Makowskim Centrum Kultury przy ul. 3 Maja 51. Będą to prelekcje, warsztaty, koncert i spektakl teatralny. Szczegóły na plakatach.

16. Dziękujemy uczestnikom pielgrzymki do Lourdes, którzy ufundowali ornat z Matką Bożą dla naszej parafii. Msza Święta dziękczynna za pielgrzymkę zostanie odprawiona w niedzielę, 15 października, o godz. 11.00.

17. Przypominamy, że obszar Sanktuarium i cmentarza jest monitorowany. W związku z tym zachowania noszące znamiona przestępstwa lub wykroczenia są rejestrowane na bieżąco.

18. Na remont schodów i malowanie groty złożono ofiary w wysokości 1.150 zł. Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Karolinę Bartyzel (92 lata)

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci