27 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę października. Po Mszy św. o godz. 9.30 odprawimy nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 odprawimy nabożeństwo różańcowe. Do dnia 12 X w naszym kościele odbywa się pokonkursowa wystawa rzeźby pt. „Matka Boska Makowska Opiekunka i Królowa Rodzin w sztuce ludowej”.

poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

środa Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

3. W czwartek na nabożeństwo różańcowe i Mszę Świętą zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania z III klas gimnazjum wraz z rodzicami.

4. Informujemy, że w kancelarii są do nabycia pięknie wydane egzemplarze Pisma Świętego.

5. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej w Sali „Stodoła” odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci
z klas II z całej parafii.

6. W następnym roku przeżywać będziemy 35 rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Makowskiej.
W związku z tym każdego 10 dnia miesiąca gromadzić się będziemy na czuwaniu przed obrazem Matki Bożej o godz. 21.00. Na pierwsze czuwanie zapraszamy w najbliższy czwartek o godz. 21.00.

7. W przyszłą sobotę i niedzielę w naszej parafii odbywać się będą katechezy dla narzeczonych. W następną sobotę o godz. 9.00 rozpoczęcie kursu dla lektorów z dekanatu makowskiego.

8. W następną niedzielę o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie. O przygotowanie asysty prosimy kandydatów do bierzmowania.

9. W dniach 20 i 21 X odbywać się będzie w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadzi ks. bp Damian Muskus. Program wizytacji podany jest w gablocie ogłoszeń.

10. Burmistrz Makowa Podhalańskiego informuje, że obecnie prowadzony jest remont nawierzchni asfaltowej na ul. 3 Maja i ul. Wolności w Makowie Podhalańskim. Asfaltowanie przewidziane jest na 8,9,10 października w godzinach nocnych. Wykonawca zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby w jak najmniejszym stopniu zakłócać ciszę nocną. Mieszkańców prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie.

+ Stanisława Urbańskiego

Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci.

intencje mszalne