27 Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy  27 Niedzielę Zwykłą. Jest to równocześnie I niedziela miesiąca. Po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.  Na Mszy św. o godz. 9.30 poświęcimy różańce dla dzieci klas III, po Mszy św. odprawimy procesję różańcową. Po procesji zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 13.00 uroczysta Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 Nabożeństwo różańcowe. Za tydzień (11 października) na Mszy św. o godz.17.00 Msza św. dziękczynna w intencji pielgrzymów do Italii.

poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

środa – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

piątek – Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

3. Gorąco zapraszamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które w naszej parafii odprawiane są codziennie o godz. 17.30. W kaplicach: w Grzechyni i na Dolnym Makowie o godz.16.00.

4. Zbliża się listopad – czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej.

5. Za tydzień 11 października (niedziela) będziemy przezywać XV Dzień Papieski. Zapraszamy na seans filmowy, który rozpocznie comiesięczny cykl projekcji filmów będących „duchową ucztą”. Projekcja filmu  „Apartament” ukazujący prywatne życie Jana Pawła II, rozpocznie się o godz. 18.00 w Sali „Stodoła”. Wstęp wolny.

6. Zapraszamy na wyjazd do Częstochowy na całonocne czuwanie parafialne, które odbędzie się w dniach z 9 na 10 listopad 2015r. Wyjazd o godz. 17.00, powrót o 1.00 w nocy lub o 5.00 nad ranem. Koszt wyjazdu 40zł. Zapisy w kancelarii.

7. Zarząd  Osiedla Maków Centrum organizuje w niedzielę 11.10. 2015 o godz.15 w budynku Domu Kultury w Makowie, zebranie mieszkańców Makowa Centrum.

8. Dziękując za pontyfikat św. Jana Pawła II, serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania XV Dnia Papieskiego, 16 października (piątek) na Mszę św. o godz.18.00. Po Mszy św. odbędzie się koncert tenora Tomasza Dziwisza, oraz Joanny Lewińskiej – sopran.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Wandę Woźną (lat 64)

Wieczne odpoczywanie racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci.