27 Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy 27 Niedzielę Zwykłą. W dniu dzisiejszym również przeżywamy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Po Mszach Świętych będzie możliwość wsparcia Dzieła Nowego Tysiąclecia składając dobrowolną ofiarę do puszek.                       O godz. 11:00 poświęcimy i przekażemy różańce dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej. O godz. 13:00 Msza Święta na roczki dzieci. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
O godz. 16:15
nabożeństwo różańcowe i wieczorna Msza Święta. Jest to równocześnie druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii.

Poniedziałek  (9 października) Święto  bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

Piątek (13 października) – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

3. Nabożeństwa różańcowe  odprawiamy w Sanktuarium w dni powszednie o godz. 17:15 a w niedzielę o godz. 16:15. W Kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie o godz. 16:00.

4. W piątek 13 października odprawimy kolejne Nabożeństwo Fatimskie, rozpoczniemy o godz. 16:00 odmawiając I i II część różańca świętego. O godz. 17:00 będziemy śpiewać pieśni Maryjne. O godz. 18:00 Msza Święta po której odmówimy III część różańca i udamy się w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej. O asystę prosimy Służbę Liturgiczną i Grupę Apostolską Młodzieży. Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia świec z lampionami. Intencje na Mszę Świętą zbiorową można składać w kancelarii parafialnej.

5. W czwartek 12 października na Mszę Święta o godz. 18:00 zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami.

6. W przyszłą niedzielę (15 października) po Mszy Świętej wieczornej odprawimy Drogę Krzyżową na Makowską Górę, modląc się w intencji rodzin. Prosimy o zabranie lampionów.

7. Zbliża się miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej.

8. Zapraszamy na wyjazd do Częstochowy na całonocne czuwanie parafialne, które odbędzie się  w dniach z  20 na 21 listopad 2017r. Wyjazd o godz. 17.00, powrót o 1.00 w nocy lub o 5.00 nad ranem. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy w kancelarii.

9. W przyszłą niedzielę przy Kaplicy w Grzechyni odbędzie się „Akcja Znicz” . Dochód przeznaczony jest na cele szkoły w Grzechyni.

+ Stanisława Janiczaka (lat 83) i + Józefa Piątka (lat 83)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.