27. Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy 27 niedzielę zwykłą, jest to też pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 9:30 odprawimy nabożeństwo różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy. Za przygotowanie ołtarzy dziękujemy:

2 ołtarz –1 Róża Kobiet z Makowa oraz 8 Róża Mężczyzn z Makowa

3 ołtarz – 2 Róża Kobiet z Makowa oraz 23 Róża Mężczyzn z Grzechyni

4 ołtarz – 36 Róża Kobiet z Białki oraz  21 Róża Mężczyzn z Grzechyni

5 ołtarz – 43 Róża Kobiet z Grzechyni oraz  7 Róża Mężczyzn z Grzechyni

O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.  O godz. 16:15 nabożeństwo różańcowe i wieczorna Msza Święta. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w Sanktuarium w dni powszednie o godz. 17:15 a w niedzielę o godz. 16:15. W Kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie o godz. 16:00.

Wtorek   (9 października) święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

Sobota  (13 października)- wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

3. W środę  10 października odprawimy kolejną nowennę do MB Makowskiej przed Jubileuszem 40-lecia Koronacji Obrazu. O godz. 18:00 Msza Święta a po niej rozpoczynamy czuwanie, które potrwa do godziny 19:30.

4. W sobotę 13 października odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 16:00 pierwsza i druga część różańca świętego. O godz. 17:00 koncert pieśni Maryjnych. O godz. 18:00 Uroczysta Msza Święta a po niej trzecia część różańca oraz procesja z figurą MB Fatimskiej. O przygotowanie asysty prosimy Grupę Apostolską oraz Lektorów. Od godz. 17:00 będzie możliwość nabycia lampionów procesyjnych. Intencje na Mszę Świętą zbiorową przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

5. Zbliża się miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej.

6. W każdą sobotę zapaszmy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

7. Zapraszamy na parafialne czuwanie na Jasnej Górze w nocy z 19 na 20 listopada. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 17:00 i powrót po Mszy Świętej o  godz. 1:00.

8. W sobotę 13 października Krajowe Duszpasterstwo Modlitwy za Kapłanów Margaretka zaprasza do wspólnej modlitwy w intencji kapłanów, podczas III Ogólnopolskiej Pielgrzymki Margaretka do Sanktuarium Św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie o godz. 9:00. Szczegółowe informacje na plakacie.

9. W niedzielę 14 października będziemy przeżywać XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”.  Po Mszach Świętych będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary do puszek wpierając Dzieło Nowego Tysiąclecia.

10. W przyszły piątek i sobotę tj. 12 i 13 października w naszej parafii odbędą się dwudniowe katechezy dla narzeczonych.

† † †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+Edwarda Żywczaka(lat 68), +Helenę Garlacz(lat 89), +Alojzego Kudzię(lat 88)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie