27. Niedziela Zwykła

Przeżywamy 27. niedzielę zwykłą. W naszej parafii odbywa się wizytacja kanoniczna ks. Biskupa Jana Zająca. O godz. 9:30 Msza Święta z procesją różańcową do 5 ołtarzy. Za przygotowanie ołtarzy dziękujemy :

2 ołtarz – 15 Róża Kobiet z Makowa oraz 18 Róża Mężczyzn z Makowa

3 ołtarz – 16 Róża Kobiet z Makowa oraz  29 Róża Mężczyzn z Grzechyni

4 ołtarz – 38 Róża Kobiet z Białki oraz  28 Róża Mężczyzn z Białki

5 ołtarz – 54 Róża Kobiet z Grzechyni oraz  5 Róża Mężczyzn z Grzechyni

O godz. 11:00 Msza Święta z poświęceniem różańca dla dzieci klas III SP. O godz. 13:00 Msza Święta chrzcielna. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:30 różaniec i o godz. 17:00 Msza Święta z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas VIII SP z parafii Maków i Żarnówka. Program wizytacji umieszczony jest na stronie internetowej parafii i w gablocie ogłoszeń.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek (7 października ) – wspomnienie NMP Różańcowej.

Środa (9 października ) – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

3.  Stała posługa księży w konfesjonale od wtorku do piątku w godzinach od 9:00 do 10:00.

4.  Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w Sanktuarium w dni powszednie o godz. 17:15 a w niedzielę o godz. 16:15. W Kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie o godz. 16:00.

5. Zbliża się miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej.

6. W przyszłą niedzielę odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie. O godz. 15:00  odmówimy pierwszą i drugą część różańca świętego. O godz. 16:00 wspólne śpiewanie pieśni maryjnych. O godz. 17:00 Uroczysta Msza Święta, a po niej trzecia część różańca świętego i procesja z figurą MB Fatimskiej. O przygotowanie asysty prosimy Stowarzyszenie Czcicieli Krwi Chrystusa. Od godz. 16:00 będzie możliwość nabycia lampionów.

7.  Msza Święta na rozpoczęcie pielgrzymki do Włoch zostanie odprawiona w środę 9 października o godz. 03.40.

8.  W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie i chodźmy” . Po Mszach Świętych będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary do puszek wpierając Dzieło Nowego Tysiąclecia.

9.  W sobotę 12 października w Zawoi Górnej odbędzie się „Dekanalny Dzień Wspólnoty” Zelatorów Róż Różańcowych.  Spotkanie odbędzie się w kościele parafialnym w Zawoi Górnej – rozpocznie się o godz. 10:00, a zakończy o 13:00.

10.  Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiary w wysokości 10 300zł. Bóg zapłać. Wszystkim  rodzinom które złożyły ofiary na remont dzwonów serdeczne Bóg zapłać.