3.10.2010

1. Dzisiaj przeżywamy 27 niedzielę zwykłą.Po Mszy Św.o godz.11 nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy.O godz.13 Msza Święta chrzcielna.O godz. 16.30 odprawimy Różaniec. Przypominamy, że w każdą sobotę o godz. 8.00 modlimy się w intencji wszystkich rodzin.

2.  Kalendarz liturgiczny

poniedziałek –  wspomnienie św.Franciszka z Asyżu

wtorek –   wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

czwartek – wspomnienie Najś. Maryi Panny Różańcowej

sobota –  święto bł.Wincentego Kadłubka,biskupa

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo rozpoczniemy w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 odmówimy wspólnie jedną część różańca, a o godz. 17.30 modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi. Prosimy, by poza wspólną modlitwą z kapłanem, adoracja odbywała się w ciszy.

4.W każdą niedzielę i święta Bus będzie czekał w Grzechyni na osiedlu Polana o godz. 8.30. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 autokar odwiezie ludzi do Grzechyni.

5.  Nabożeństwa Różańcowe w Sanktuarium o 17:15, a w kaplicach o godz. 16:00

6.Ołtarze przygotowały w tym roku- Bóg Zapłać

2 – 4 Róża Kobiet z Makowa dolnego pod wezwaniem MB z Lourdes

3 – 45 Róża Kobiet z Grzechyni pw. Bł. Anieli Salawy

4 – 2 Róża Kobiet pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

5 – 28 Róża Mężczyzn z Białki

7.  Przyszła niedziela to II miesiąca składka przeznaczona będzie na renowację naszego Sanktuarium – a konkretnie na zakup dachówek na dach naszego Kościoła parafialnego.

8. Nie będzie wycieczki do Warszawy.(brak osób chętnych na wyjazd).

9. W przyszłą niedzielę na mszy Świętej o godz. 11 poświęcenie różańców dla dzieci klasy II z całej Parafii.

10. Pragniemy poinformować, że przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe w kancelarii parafialnej. Wypominki roczne przyjmujemy na określoną godzinę.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Stanisławę Dyrda i Michała Kryjaka

Wieczne odpoczywanie racz zmarłym dać Panie