Przejdź do treści

4. Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj obchodzimy 4 Niedzielę po Wielkanocy. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 9.30 świętujemy wspólną uroczystość jubileuszową małżeństw przeżywających w tym roku srebrne
i złote gody. Jest to święto dla całej parafii, której patronuje Matka Boża, Królowa i Opiekunka Rodzin. Ta uroczystość jest również cennym świadectwem wierności małżeńskiej. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nieszpory.

Dzisiaj w Zespole Szkół przy ul. Wolności odbędzie się impreza charytatywna połączona ze zbiórką pieniędzy dla pani Iwony Staśkiewicz. Początek o godz. 12.00.

2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania rozpoczynający kwartalne dni modlitw w tej intencji.

3. Kalendarz liturgiczny:

środa –  wspomnienie św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy

sobota – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła

4. W poniedziałek o godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji pielgrzymów udających się do Lourdes. Po Mszy Świętej spotkanie w kaplicy św. Jana Pawła II.

W czwartek po Mszy Świętej wieczornej odprawimy pierwsze nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną wokół kościoła.
Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, które będziemy odprawiać w dni powszednie po wieczornej Mszy Świętej, a w niedziele o godz. 16.30.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie w czasie mszy Świętych, a w piątek od godz. 15.00 do 18.00. O godz. 16.00 Msza Święta. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną będą w piątek i w sobotę 8 i 9 maja. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo pierwszej soboty.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 odprawimy Mszę Świętą w intencji ojczyzny. Po Mszy Świętej odbędzie się przemarsz do miejsc pamięci w Makowie.

7. Rodziców pragnących modlić się za swoje dzieci zapraszamy do kancelarii, by zapiać się jeszcze do róż różańcowych.

8. Nasza parafia organizuje „wakacje z Bogiem” w dniach 18 VII – 28 VII w Wapnicy k. Międzyzdrojów. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Dariusza.

9. Burmistrz Makowa Podhalańskiego zaprasza mieszkańców Miasta na spotkanie konsultacyjne dotyczące budżetu obywatelskiego. Spotkanie odbędzie się 27 IV (poniedziałek) o godz. 16.00

w OSP w Makowie.

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+ Piotra Odrzywolskiego (lat43), Jana Olszówkę (lat 51)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

 

Skip to content