Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Dzisiaj za pomodlenie się hymnem „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. O godz. 11.00 z dziećmi z klas III świętować będziemy rocznicę I Komunii Świętej, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 majówka. O godz. 15.00 na Makowskiej Górze będzie odprawiona Msza Święta.  O godz. 17.00 Msza Święta dziękczynna za pielgrzymkę do Lourdes.

Przy kościele można nabyć nowy numer „Przemienienia”.

2. Jutro obchodzić będziemy Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła (2 dzień Zielonych Świąt). Msze Święte odprawiać będziemy o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. W kaplicach
w Grzechyni i Dolnym Makowie o godz. 15.00.

3. kalendarz liturgiczny

wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

W tym dniu modlimy się za wszystkie mamy.

czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

4. W sobotę o godz. 9.00 w Katedrze na Wawelu ks. Kardynał wyświęci nowych kapłanów dla naszej diecezji, a wśród nich ks. Pawła Ochockiego, który odbywa praktykę duszpasterską w naszej parafii.
W przyszłą niedzielę ks. Paweł odprawi w swojej rodzinnej parafii Mszę Świętą prymicyjną, a w naszej parafii w niedzielę 7 czerwca o godz. 11.00.

Prosimy o modlitwę za diakonów przeżywających rekolekcje.

5. We wtorek o godz. 16.00 w kościele odbędzie się próba liturgiczna dla kandydatów do bierzmowania, a o godz. 18.30 poświęcenie kapliczki i figury Matki Bożej na Starym Rynku.

6. W piątek o godz. 3.00 wyruszy pielgrzymka do Częstochowy i Lichenia.

7. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Uroczystą Sumę odprawimy o godz. 9.30, a po Mszy Świętej wyruszy Procesja Eucharystyczna ulicami naszego miasta. W tym roku procesja przejdzie następującą trasą: przez Rynek ul. Szpitalną, Kopernika w stronę Ośrodka Zdrowia, Kościuszki, Al. Kasztanową, 3 Maja, Rynek, Kochanowskiego.

O przygotowanie ołtarzy prosimy:

I ołtarz (przy OSP Maków) – Strażacy z rodzinami

II ołtarz (przy Szpitalu) – mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia (odpowiedzialni  za organizację będą: Rodziny Świątków, Jelonków i Kłapytów)

III ołtarz (przy Figurze Matki Bożej w Rynku) – Związek Podhalan i Koło Gospodyń z Grzechyni

IV ołtarz (na schodach kościelnych) – Grupy modlitewne z naszej parafii.

O przygotowanie asysty prosimy mieszkańców Grzechyni: os. Pierogówka, Gorzałkówka, Wątrobowka, Tatarówka i Petkówka.

8. Zbliża się odpust parafialny ku czci Matki Bożej Makowskiej w dniu 10 czerwca. Uroczystą Sumę
z udzieleniem sakramentu bierzmowania odprawi ks. bp Damian Muskus.

9. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Fatimy w dniach 11 – 21 sierpnia 2015 r. Chętnych zapraszamy.

10. W naszej parafii organizowany jest wyjazd na czuwanie w Lednicy w dniach 6 -7 czerwca. Informacje i zapisy u księdza Dariusza.

+ ś.p. Olgę Krzysztofiak (lat 86) i Mariannę Chwała (lat 84)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.