28. Niedziela Zwykła

Przeżywamy 28. niedzielę zwykłą oraz XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie i chodźmy”. Po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszach Świętych będzie możliwość złożenia ofiary do puszek wspierając Dzieło Nowego Tysiąclecia. O  godz. 13:00 Msza Święta na roczki dzieci.  O godz. 15:00 rozpoczniemy kolejne nabożeństwo fatimskie odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia i dwie części różańca świętego. O godz. 16:00 wspólne śpiewanie pieśni maryjnych. O godz. 17:00 Uroczysta Msza Święta, a po niej trzecia część różańca świętego i procesja z figurą MB Fatimskiej. O przygotowanie asysty prosimy Stowarzyszenie Czcicieli Krwi Chrystusa. O godz. 16:00 będzie możliwość nabycia lampionów. Intencje na Msze Świętą zbiorową przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Jest to druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii.

2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Wtorek ( 15 października) – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dr Kościoła

Środa ( 16 października) – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

Czwartek ( 17 października) – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

Piątek ( 18 października) – święto św. Łukasza, ewangelisty

3.  Stała posługa księży w konfesjonale od wtorku do piątku w godzinach od 9:00 do 10:00.

4.  Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w Sanktuarium w dni powszednie o godz. 17:15 a w niedzielę o godz. 16:15. W Kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie o godz. 16:00.

5. Zbliża się miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej.

6. W środę 16 października po wieczorniej Mszy Świętej w Sanktuarium odbędzie się  koncert papieski w wykonaniu artystów scen krakowskich ze wsparciem naszych utalentowanych śpiewaków rodem z Makowa. Serdecznie zapraszamy.

7.  Spotkanie Mężczyzn św. Józefa odbędzie się w czwartek o godz. 18:30 w Sali „Stodoła”.

8. Zarząd Osiedla Maków centrum zaprasza Mieszkańców na zebranie w dniu 20 października o godz. 15:00 w Domu Kultury.

9.  W przyszła niedzielę 20 października po Mszach świętych będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na pomoc dla Pani Małgorzaty Palarskiej nauczycielki i pracownika Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej chorej na nowotwór.

10.  W związku z remontem drogi od dnia 16.10.2019 tj. środa odcinek ul. Sienkiewicza od Urzędu Poczty do skrzyżowania z ul. Krótką i Słoneczną na czas robót zostanie całkowicie wyłączony z ruchu.