28. Niedziela Zwykła

Obchodzimy 28. Niedzielę Zwykłą oraz XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 13:00 Msza św. na roczki dzieci. O 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16:15 nabożeństwo różańcowe i wieczorna Msza Święta. Jest to druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne naszej parafii. Przed Sanktuarium można złożyć ofiarę do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Wtorek     (13 października ) – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

Czwartek  (15 października ) – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dr Kościoła

Piątek   (16 października ) – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

Sobota   (17 października ) – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

3 We wtorek odprawimy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O godz. 16:00 odmówimy pierwszą drugą część różańca świętego. O godz. 17:00 wspólne śpiewanie pieśni Maryjnych. O godz. 18:00 Uroczysta Msza Święta a po niej trzecia część różańca świętego i procesja z figurą MB Fatimskiej. O przygotowanie asysty prosimy Zespół Regionalny Zbyrcok. Intencje na Mszę Św. zbiorową przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

4..  Zbliża się miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

5.. Zapraszamy na parafialne czuwanie na Jasnej Górze w nocy z 23 na 24 listopada br. Koszt 40 zł zapisy  w kancelarii parafialnej.

6..  W środę (14 października) zapraszamy do wspólnej modlitwy Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, katechetów  i  pracowników Szkół i Przedszkoli oraz emerytowanych nauczycieli  na Mszę Świętą  o godz. 18:00.

7.  W piątek 16 października będziemy obchodzić 42. Rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolice Piotrową, w tym dniu zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę św. o godz. 18:00.

8.. Postawiliśmy Pomnik św. Jana Pawła II koszt wykonania 80 tys. zł. Wywieziono kolejne 3 kontenery śmieci z cmentarza za które zapłaciliśmy 2550 zł. Zakupiliśmy olej opałowy do Sanktuarium, Domku Katechetycznego i Stodoły za kwotę 10 200 zł. Zakupiono koleją część granitu za kwotę 26 tys. zł. Na remont schodów przy naszym Sanktuarium złożono ofiarę w wysokości 12 200 zł. Bóg zapłać.

†  †  †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

+ Józefa Kozianę(lat 90), + Pawła Trybałę(lat 49), + Krzysztofa Nosalika(lat 72 )

+ Annę Ceremuga(lat 83)

+ Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im  świeci.