Przejdź do treści

28. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 28. niedzielę zwykłą i drugą niedzielę miesiąca dlatego składka przeznaczona jest na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00 Msza Święta na roczki dzieci. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe i wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

2. Kalendarz liturgiczny:

Czwartek, 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana

Sobota, 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

3. Nabożeństwa różańcowe w październiku odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 16.15. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie.

4. W czwartek, 13 października, odprawimy ostatnie nabożeństwo fatimskie. Od godz. 17.00 odmawiać będziemy dwie części Różańca Świętego. O godz. 18.00 będzie Msza Święta a po Niej trzecia część Różańca i uroczysta procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej po ulicach Makowa. Przejdziemy ul. Kościelną na Rynek i ul. Kochanowskiego na schody do kościoła. O asystę na Fatimie prosimy zespół regionalny „Zbyrcok” oraz Radę Parafialną. Zapraszamy wszystkich parafian i gości do udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie i prosimy o przyniesienie świec z okapnikami. Również przed Sanktuarium będzie  możliwość nabycia świec z lampionami w cenie 10 zł.

5. W piątek, 14 października, Msza Święta w intencji zmarłych, w Kaplicy Miłosierdzia Bożego będzie wyjątkowo o godz. 16.00.

6. Spotkanie dla ministrantów i lektorów (wyjątkowo) odbędzie się  w piątek o godz. 17.15 w sali „Stodoła”.

7. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych będzie w sobotę, 15 października o godz. 10.00 w Sanktuarium, w kaplicy Św. Jana Pawła II.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy” dlatego przed Sanktuarium będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na stypendia dla niezamożnej młodzieży z małych miejscowości w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

9. W przyszłą środę, 19 października o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą wszystkich pracowników Służby Zdrowia i Oświaty.

10. Zapraszamy na wyjazd do Częstochowy na całonocne czuwanie parafialne w kaplicy Matki Bożej, które odbędzie się w dniach z 9 na 10 listopada, tj. ze środy na czwartek. Wyjazd o godz. 17.00, powrót o 1.00 w nocy lub o 4.00 nad ranem. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy w kancelarii.

11. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

12. W dniach od 10 do 14 października przeżywać będziemy „Tydzień dla Rodziny”. Podczas tych dni w siedzibie Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy ul. Rynek 11, odbywać się będzie cykl warsztatów, wykładów i konsultacji. W ramach podsumowania wydarzenia odbędzie się Rodzinny Koncert Operetkowy w piątek, 14 października o godz. 17.00 w sali OSP w Makowie Podhalańskim. Szczegóły na plakatach.

13. W sobotę, 15 października, od godz. 13.00, na osiedlu Jurki w Makowie Podhalańskim odbędzie się XXI powiatowy Hubertus. Szczegóły na plakatach.

14. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości  800 zł. Bóg zapłać.

 

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Aleksandra Zborowskiego (81 lat) i + Eugeniusza Mertę (93 lata)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Intencje Mszalne

 

Skip to content