Przejdź do treści

28. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 28. niedzielę zwykłą, wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła oraz XXIII Dzień Papieski. Msze Święte w Sanktuarium odprawiamy w porządku niedzielnym. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty i Msza Święta w intencji parafian. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe i Msza Święta o godz. 17.00. Przed Sanktuarium można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży.

2. Kalendarz liturgiczny:

– poniedziałek, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej oraz 45. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża,

– wtorek, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

– środa, 18 października – święto św. Łukasza, ewangelisty,

– piątek, 20 października – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

3. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 16.15.

4. Spotkanie ministrantów z całej parafii będzie w czwartek o godz. 16.30 w  kaplicy św. Jana Pawła II w naszym Sanktuarium. Natomiast spotkanie lektorów będzie w piątek o godz. 17.15 w parafialnej sali „Stodoła”.

5. Msza Święta w intencji pracowników Służby Zdrowia będzie w czwartek, 19 października o godz. 18.00. Po Mszy Świętej odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Józefa.

6. W ramach przygotowania do bierzmowania zapraszamy młodzież z klas ósmych z całej parafii wraz z rodzicami na Mszę Świętą w piątek, 20 października, o godz. 18.00.

7. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 20-21 października. W piątek  rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę rozpoczęcie o godz.9.00. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii parafialnej albo u osób prowadzących. Numery telefonów podane są w gablocie ogłoszeń.

8. Nasza parafia organizuje czuwanie modlitewne na Jasnej Górze w nocy z 23 na 24 listopada, tj. z czwartku na piątek. Wyjazd jest planowany w czwartek, o godz. 17.00 z górnego parkingu obok Sanktuarium. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

9. W tym miesiącu deklaracje dysponenta / opiekuna grobu można składać w poniedziałek 23 i 30 października od godz. 15.00 do 17.00 w kancelarii parafialnej. Przy składaniu deklaracji należy mieć potwierdzenie rezerwacji miejsca. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie przed Sanktuarium oraz na stronie internetowej parafii.

10. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy w intencji zmarłych. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe.

11. W niedzielę za tydzień, 22 października, obchodzić będziemy uroczystość św. Jana Pawła II a także Światowy Dzień Misyjny. Przed Sanktuarium będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na cele misyjne. Po Mszy Świętej o godz. 17.00 odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci Świętej Rity. Od godziny 16.00 w kruchcie Sanktuarium będzie można nabyć czerwone róże. W tym dniu nabożeństwo różańcowe wyjątkowo będzie od godz. 16.00.

12. W sobotę, 28 października, nasza parafia organizuje darmowy wyjazd na Synod Misyjny Dzieci do Krakowa. Osoby chętne mogą zgłaszać się w kancelarii parafialnej lub u ks. Jacka Jastrzębskiego. Wyjazd jest planowany o godz. 6.45 z parkingu górnego obok Sanktuarium.

13. Zarząd Osiedla Maków Centrum zaprasza mieszkańców na zebranie, które odbędzie się w niedzielę, 22 października, o godz. 15.00, w Makowskim Centrum Kultury przy ul. 3 Maja 51.

14. Na remont schodów i malowanie groty złożono ofiary w wysokości 2.800 zł. Bóg zapłać! Przeprowadziliśmy kontrolę głośników i sprzętu nagłaśniającego w naszym Sanktuarium. Okazało się, że cały system musi zostać wymieniony. Koszt zadania to 70 tysięcy zł. W związku z tym składka za dwa tygodnie, 29 października oraz w drugą niedzielę listopada i grudnia będzie przeznaczona na ten cel.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Krzysztofa Barzyczaka (65 lat), + Jadwigę Łachwa (83 lata)

oraz + Mariannę Kysiak (93 lata)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci

Załączniki

Skip to content