28. Niedziela Zwykła

1.Dzisiaj 28 niedziela zwykła. O godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na renowację dużej wieży.

2.Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

środa – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

czwartek – Święto św. Łukasza, Ewangelisty

sobota – Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera

3.Od poniedziałku do piątku w kaplicy Miłosierdzia Bożego adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W piątek o godz. 15.00 w kaplicy miłosierdzia Bożego Msza Święta w intencji zmarłych zgłoszonych przez wiernych. W czwartek w kaplicy bł. Jana Pawła II o godz. 17.00 Msza Święta  w intencjach zgłoszonych przez wiernych. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

4.Zachęcamy do licznego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych.

5. W poniedziałek o godz. 12.00 Msza Święta o błogosławieństwo Boże dla dzieci i pracowników Katolickiej Szkoły w Dolnym Makowie. W czasie Mszy Świętej zostaną poświęcone krzyże do sal lekcyjnych.

6. W sobotę 20 X o godz. 14.00 Msza Święta na Makowskiej Górze przy Pomniku Ofiar Zagórza  w intencji członków Związku Podhalan i ich rodzin oraz przyjaciół Związku Podhalan.

7. We wtorek na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich pracowników Oświaty i Służby Zdrowia. Modlitwie przewodniczył będzie ks. bp Damian Muskus. Po Mszy Świętej zapraszamy na koncert pieśni religijnej i na spotkanie w „Stodole”.

8. W dniach 19 – 21 października w Krakowie odbędzie się spotkanie młodzieży na rozpoczęcie Roku Wiary pod hasłem „Bliżej – Mocniej – Więcej”. Wyjazd autokarem w piątek 19 X o godz. 13.00. Zapewnione są dwa noclegi. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt wynosi 20 zł. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek o godz. 16.00 w Sali „Stodoła”.

9.W kancelarii przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne na poszczególne Msze Święte w niedziele.

10. Rada Rodziców i Dyrekcja Zespołu Szkół w Makowi Podhalańskim serdecznie zaprasza na „Piknik Szkolny”, który odbędzie się dzisiaj o godz. 14.00 na Zespole Boisk Sportowych „ORLIK”.

11.W poniedziałek o godz. 17.00 w zakrystii odbędzie się spotkanie dla kandydatów na ministrantów.

INTENCJE 14 października