28. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 28. Niedzielę Zwykłą. O godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci, o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia, o 16.30 nabożeństwo różańcowe i Msza Święta wieczorna. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na potrzeby naszego Sanktuarium. Dzisiaj obchodzimy XIV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – świętymi bądźcie”. Przy kościele do puszek można złożyć ofiarę na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć ks. Stanisława Szczepańca, który będzie głosił kazania i zbierał składkę na dokończenie budowy Centrum św. Jana Pawła II.

poniedziałek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

środa – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

czwartek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

piątek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

sobota – Święto św. Łukasza, Ewangelisty.

3. W poniedziałek o godz. 10.30 będzie odprawiona uroczysta Msza Święta dla społeczności Szkoły Katolickiej z Dolnego Makowa wraz z obrzędem poświęcenia sztandaru i nadania imienia szkole. Szkoła będzie nosiła imię „Dzieci z Fatimy”

W poniedziałek o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie. O przygotowanie asysty prosimy młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Intencje na Mszę Świętą zbiorową przyjmujemy
w kancelarii. Na Nabożeństwo prosimy przynieść świece fatimskie.

4. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17.30. W kaplicy w Grzechyni o godz. 16.00, a w Dolnym Makowie o godz. 16.00. Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.

5. We wtorek w naszych modlitwach polecać będziemy wszystkich nauczycieli i wychowawców, prosząc dla nich o potrzebne łaski. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy do modlitwy wszystkich nauczycieli i katechetów i emerytowanych nauczycieli.

6. W dniu 18 X o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza Święta z racji XX-lecia Stowarzyszenia Kolpinga oraz peregrynacji relikwii bł. Adolfa Kolpinga.

7. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe na najbliższy rok.

8. W następne dwie niedziele przy kaplicy w Grzechyni będą sprzedawane znicze. Dochód z akcji będzie przeznaczony na potrzeby szkoły w Grzechyni.

9. Każdego 22 dnia miesiąca w naszym Sanktuarium będzie odprawiane nabożeństwo ku czci św. Rity. Już dzisiaj zapraszamy na pierwsze takie nabożeństwo z poświęceniem figury w dniu 22 X o godz. 18.00. Przy figurze znajduje puszka, do której można składać prośby i podziękowania do św. Rity.

śp. Edwarda Stopę (lat 86), Stanisława Sowę (lat 73),

Ryszarda Nowakowskiego (lat 70) i Mariana Listwana (lat 65)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.