28 Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy  28 Niedzielę Zwykłą. O godz. 13.00 Msza św. z udzieleniem błogosławieństwa dzieci przeżywających roczek swoich urodzin. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 Nabożeństwo różańcowe. Przeżywamy dziś XV Dzień Papieski, pod hasłem: Jan Paweł II – Patron rodziny. W dniu dzisiejszym składając ofiary do puszek,  wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia. O godz. 18.00 zapraszamy do Sali „Stodoła” na projekcję filmu „Apartament”, ukazujący prywatne życie Papieża- Polaka. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, składa przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii.

poniedziałek (12 październik) – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera

wtorek (13 październik) – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

czwartek (15 październik) – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

piątek (16 październik) – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

sobota (17 październik) wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

3. Przypominamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odbywają się w naszym Sanktuarium: w tygodniu o godz. 17.30, w niedziele o godz.16.30. W kaplicach różaniec odprawiany jest o godz.16.00.

4. Serdecznie zapraszamy chłopców z klas III Szkoły Podstawowej i starszych, którzy chcieliby zostać ministrantami na pierwszą zbiórkę, która odbędzie się we wtorek (13 październik) o godz. 15.00.

5. 13 października (wtorek) o godz. 18.00 w Sanktuarium odbędzie się kolejne nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 17.00 będzie można e zakupić lampiony na procesję Maryjną. Razem z nami będzie modliła się wspólnota Katolickiej Szkoły z Makowa Dolnego, która przeżywa rocznicę nadania imienia szkole. Mszę św. odprawią księża przeżywający 30 rocznicę święceń: ks. Tadeusz Bogdanik i ks. Adam Stopa. Intencje na Mszę św. zbiorową przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

6. 15 października (czwartek) zapraszamy Dyrekcję, Grono Pedagogiczne i pracowników Szkół i Przedszkoli z naszej parafii na wspólną modlitwę na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie na plebanii. 19 października (poniedziałek) o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy św. Służbę Zdrowia. Po Mszy św. spotkanie na plebanii.

7. Dziękując za pontyfikat św. Jana Pawła II, serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania XV Dnia Papieskiego, 16 października (piątek) na Mszę św. o godz.18.00. Po Mszy św. odbędzie się koncert tenora Tomasza Dziwisza, oraz Joanny Lewińskiej – sopran.

8. W przyszłą sobotę (17 października) zapraszamy na obchody Makowskiego Święta Miodu w Sali OSP w Makowie Podhalańskim. Szczegółowy plan imprezy widnieje w gablocie. W tym dniu Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej – Curie w Suchej Beskidzkiej przeżywa 70 – lecie powstania szkoły. Dyrekcja Liceum serdecznie zaprasza absolwentów na obchody jubileuszu.

9. Zbliża się listopad – czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej.

10. Zapraszamy na wyjazd do Częstochowy na całonocne czuwanie parafialne, które odbędzie się w dniach z 9 na 10 listopad 2015r. Wyjazd o godz. 17.00, powrót o 1.00 w nocy lub o 5.00 nad ranem. Koszt wyjazdu 40zł. Zapisy w kancelarii.

11.  Zapraszamy do udziału w samolotowej pielgrzymce do Francji w dniach: 28. 04 – 05.05. W programie min. Lisieux, Mont Saint Michele, Dolina Loary, Paryż. Program pielgrzymki i zapisy w kancelarii.