28 Niedziela Zwykła

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy  28 Niedzielę Zwykłą. O godz. 13.00 Msza św. z udzieleniem błogosławieństwa dzieci przeżywających roczek swoich urodzin. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 Nabożeństwo różańcowe. Przeżywamy dziś XVI Dzień Papieski, pod hasłem: Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia. W dniu dzisiejszym składając ofiary do puszek,  wspieramy Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, składa przeznaczona jest na cele inwestycyjne parafii. W najbliższą sobotę i niedzielę katechezy dla narzeczonych.

środa (12 październik) – wspomnienie bł. Jana Beyzyma, prezbitera

czwartek (13 październik) – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera

sobota (15 październik) – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

3. Przypominamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odbywają się w naszym Sanktuarium: w tygodniu o godz. 17.30, w niedziele o godz.16.30. W kaplicach różaniec odprawiany jest o godz.16.00.

4. 11 października (wtorek) zapraszamy Dyrekcję, Grono Pedagogiczne i pracowników Szkół
i Przedszkoli z naszej parafii na wspólną modlitwę na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie na plebanii. 18 października (wtorek) o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszy św. Służbę Zdrowia. Po Mszy św. spotkanie na plebanii.

5. Msza św. z udziałem młodzieży klas III gimnazjum wraz z rodzicami odprawiona zostanie w 12 października  (środa) o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

6. 13 października (czwartek) o godz. 18.00 w Sanktuarium odbędzie się kolejne nabożeństwo Fatimskie. Od godz. 17.00 będzie można nabyć lampiony na procesję Maryjną. Razem z nami będzie modliła się wspólnota Katolickiej Szkoły z Makowa Dolnego, która przeżywa rocznicę nadania imienia szkole. Mszę św. odprawią ksiądz Tadeusz Bogdanik – proboszcz parafii Juszczyn. Razem z nami będzie modlił się również zespół „Zbyrcok”.  Intencje na Mszę św. zbiorową przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

7. Dziękując za pontyfikat św. Jana Pawła II, serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania XVI Dnia Papieskiego, 16 października (niedziela) na Mszę św. o godz.17.00. Po Mszy św. odbędzie się koncert integracyjny „Jesteśmy rodziną” podczas którego wystąpi P. Agnieszka Konieczna – Kuk.

8. Zbliża się listopad – czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej.

9. Zapraszamy na wyjazd do Częstochowy na całonocne czuwanie parafialne, które odbędzie się w dniach z  15 na 16 listopad 2016r. Wyjazd o godz. 17.00, powrót o 1.00 w nocy lub o 5.00 nad ranem. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy w kancelarii.

10. Zarząd Osiedla Maków Centrum organizuje w dniu 16 października (niedziela) o godz. 15.00 w budynku Domu Kultury w Makowie zebranie mieszkańców Makowa Centrum.

11. 13 Października (czwartek) na parkingu przy Sanktuarium będzie można złożyć zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zbiórka odbywać się będzie do godz. 12.00. Przeprowadzi ją firma Green Office Ecologic.

† † †

W minionym tygodniu pożegnaliśmy :

+ Jadwigę Tatrzańską (lat 79), + Piotra Gronia (lat 42), + Danutę Cygan (lat 83)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie