28. Niedziela Zwykła

Dzisiaj obchodzimy 28 niedzielę zwykłą oraz XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 13:00 Msza Święta na roczki dzieci. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.  O godz. 16:15 nabożeństwo różańcowe i wieczorna Msza Święta.

Jest to równocześnie druga niedziela miesiąca składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Przed kościołem będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary do puszek wpierając Dzieło Nowego Tysiąclecia. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy w Sanktuarium w dni powszednie o godz. 17:15 a w niedzielę o godz. 16:15. W Kaplicach w Grzechyni i Dolnym Makowie o godz. 16:00.

Poniedziałek  (15 października) wspomnienie  św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dr Kościoła

Wtorek  (16 października)- wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

Środa (17 października)- wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika

Czwartek  (18 października)- święto św. Łukasza, ewangelisty

Sobota  (20 października)- Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana głównego patrona archidiecezji krakowskiej

3. W poniedziałek (15 października) zapraszamy do wspólnej modlitwy Dyrekcję, Grono Pedagogiczne oraz pracowników Szkół i Przedszkoli oraz emerytowanych nauczycieli  na Mszę Świętą  o godz. 18:00.

4. W czwartek (18 października) zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18:00 Służbę Zdrowia.

5. Zbliża się miesiąc listopad czas szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej.

6. W każdą sobotę zapraszamy  rodziny które w minionym tygodniu przyjęły Obraz MB Makowskiej na Mszę Świętą  i nowennę o godz. 8:00.

7. Zapraszamy na parafialne czuwanie na Jasnej Górze w nocy z 19 na 20 listopada. Koszt wyjazdu 35 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 17:00 i powrót po Mszy Świętej o  godz. 1:00.

8. We wtorek 16 października o godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną za Pontyfikat św. Jana Pawła II w 40 rocznicę Jego wyboru na Stolicę Piotrową z prośbą o wstawiennictwo św. Jana Pawła II dla naszej parafii.

9. Burmistrz Makowa Podhalańskiego zaprasza mieszkańców naszej Gminy na spotkanie w sprawie programu „Czyste Powietrze”. Spotkanie odbędzie się 15 października o godz. 18:00 w Sali OSP w Makowie Podhalańskim. Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim przyjmuje zapisy mieszkańców gminy na bezpłatne szkolenie komputerowe. Uczestnikami mogą być osoby w wieku 25 – 75 lat.  Szczegóły na plakatach i ulotkach.

† † †

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+Agatę Ostruszkę(lat 57), +Józefę Guzik(lat 61), + Zofię Grabiec(lat 75),

+ Zygmunta Fronckiewicza(lat 76)

Dobry Jezu, a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie