10.10.2010

1. Dzisiaj przeżywamy 28 niedzielę zwykłą. Na Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcimy różańce dla dzieci komunijnych. O godz.13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci. O godz. 16.30 odprawimy Różaniec. Przypominamy, że w każdą sobotę o godz. 8.00 modlimy się w intencji wszystkich rodzin.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby naszego sanktuarium.

Dzisiaj po Mszy Świętej można nabyć kolejny numer czasopisma „Przemienienie”.

Dzisiaj obchodzimy jubileuszowy X Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Odwaga świętości”. Przy kościele zbierane są ofiary na „Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

W sobotę, 16 października o godz. 18.00 odprawimy Mszę Świętą w intencji o kanonizację Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy. Po Mszy Świętej odbędzie się modlitewne czuwanie prowadzone przez młodzież.

Burmistrz Makowa Podhalańskiego zaprasza na wieczór wspomnień o Janie Pawle II, który odbędzie się w dniu 14 października po wieczornej Mszy Świętej o godz. 18.45 w Domu Kultury.

2.  Kalendarz liturgiczny

środa – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskigo, kapłana

piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła

sobota –  wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo rozpoczniemy w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.00 odmówimy wspólnie jedną część różańca, a o godz. 17.15 w czasie nabożeństwa różańcowego modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. Podczas adoracji będzie możliwość spowiedzi. Prosimy, by poza wspólną modlitwą z kapłanem, adoracja odbywała się w ciszy.

W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich nauczycieli i pracowników szkół oraz nauczycieli emerytowanych z okazji Święta Edukacji Narodowej. Po Mszy Św. Zapraszamy na spotkanie przy stole.

W poniedziałek 18 X o godz. 18.00 zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich lekarzy, pielęgniarki i pracowników służby zdrowia.

4. W każdą niedzielę i święta bus będzie czekał w Grzechyni na osiedlu Polana o godz. 8.30. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 autokar odwiezie ludzi do Grzechyni.

5. Przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe w kancelarii parafialnej. Wypominki roczne przyjmujemy na określoną godzinę.

6. W środę o godz. 18.00 odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie. W tym dniu nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.15. W kancelarii przyjmujemy intencje na Mszę Świętą zbiorową.

O przygotowanie asysty prosimy VII Różę niewiast z Dolnego Makowa pw Matki Bożej Różańcowej oraz V Różę mężczyzn pw św. Józefa Robotnika z Grzechyni.

7. W nocy 16/17 października odbędzie się adoracja w Łagiewnikach.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+Stanisławę Miśkowiec, Mariannę Kudzia, Stanisławę Grzechynka

Wieczne odpoczywanie racz zmarłym dać Panie

a światłość wiekuista niechaj im świeci