Przejdź do treści

16. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 16. Niedzielę Zwykłą. O godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna, o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera

środa wspomnienie św. Marii Magdaleny

czwartek Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

piątek wspomnienie św. Kingi, dziewicy

sobota Święto św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa  patrona kierowców i podróżujących. Poświęcenie pojazdów mechanicznych odbędzie się w sobotę po wieczornej Mszy Świętej i po Mszach Świętych w niedzielę. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone dla misjonarzy i na potrzeby parafii.

3. W środę o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Rity. W czasie nabożeństwa uroczyście wniesiemy relikwie św. Rity, przywiezione z sanktuarium św. Rity z Cascii. Od godz. 17.00 będzie można nabyć róże.

4. W piątek 24 lipca ok. godz. 19.00 przybędą do nas pielgrzymi zdążający na Jasną Górę. Prosimy o gościnne przyjęcie pielgrzymów. Grupa makowska dołącza się 25 lipca. Pielgrzymka wyruszy z Makowa w sobotę o godz. 7.00 i trwać będzie do 31 lipca. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w kancelarii. Natomiast w kruchcie kościoła znajdują się karty duchowego pielgrzymowania. Osoby, które nie mogą pójść w pielgrzymce mogą łączyć się duchowo poprzez codzienną modlitwę za pątników oraz mogą złożyć intencje, które zostaną zabrane w dniu wyjścia na Jasną Górę. Intencje można składać do skrzynki znajdującej się w kruchcie kościoła.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy wspomnienie św. Jaoachima i Anny, rodziców Matki Bożej. W czasie Mszy Świętej o godz. 11.00 pobłogosławimy dzieci.

6. Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Makowie Podhalańskim zaprasza na bezpłatne porady prawne udzielane w siedzibie Kolpingowskiego Klubu Seniora w budynku „Stodoły” w każdy czwartek od godz. 15.30 do 18.00.

7. Odpust parafialny ku czci Przemienienia Pańskiego obchodzić będziemy w niedzielę 2 sierpnia. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi ks. bp Grzegorz Ryś. O przygotowanie asysty prosimy Związek Podhalan i Koło Gospodyń z Grzechyni. Już dzisiaj zapraszamy wszystkie grupy parafialne, chór, orkiestrę, poczty sztandarowe, strażaków z całej parafii, dzieci do sypania kwiatów.

Okazja do spowiedzi przed odpustem będzie w piątek od godz. 6.30 – 9.00 i od godz. 15.00 – 18.00.

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+Stanisława Wicherka (lat 84), Czesławę Listwan (lat 53),

Helenę Skrabuła (lat 86) i Janinę Fluder (lat 71)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

Intencje mszalne

Skip to content