18. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy 18. Niedzielę Zwykłą. W naszej parafii obchodzimy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Uroczystą Sumę o godz. 11.00 odprawi ks. bp Grzegorz Ryś. Po Mszy Świętej procesja eucharystyczna wokół kościoła.

O godz. 15.00 odprawimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. Przypominamy i jednocześnie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji rodzin w czasie nowenny do Matki Bożej Makowskiej w każdą sobotę o godz. 8.00. Prośby i podziękowania można składać

w skarbonce przy ołtarzu. W czasie modlitwy polecamy opiece Matki Bożej nowych małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w naszym sanktuarium, a także dzieci nowoochrzczone i pielgrzymów przybywających do naszego sanktuarium.

wtorek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana

czwartek Święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte w tym dniu w naszym Sanktuarium: 6.30, 8.00,

9.30 i 18.00. Serdecznie zachęcamy do nawiedzenia naszego sanktuarium i uczestnictwa we

Mszy  Świętej w tym szczególnym dniu patronalnego święta w naszej parafii.

sobota wspomnienie św. Dominika, kapłana

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą Świętą, a także w piątek od godz. 15.00 do 18.00. W piątek o godz. 16.00 Msza Świętą.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w całej parafii – w piątek od godz. 9.00.

5. Msza Święta dożynkowa będzie odprawiona w niedzielę 30 sierpnia o godz. 9.30. O przygotowanie wieńca dożynkowego prosimy w tym roku mieszkańców Białki.

+Teresę Bryndza (lat 87) i Wandę Borowy (lat 85)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.