Przejdź do treści

19. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj 19 Niedziela Zwykła. O godz. 13.00 Msza Święta na „roczki” dzieci, o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej odprawiamy adorację Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzeby naszego sanktuarium.

2. Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy

czwartek Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej

piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

sobota Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto obowiązkowe. Porządek Mszy Świętych w tym dniu w Sanktuarium i kaplicach jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia ziół. Słowo Boże w tym dniu wygłosi o. Robert Pyłypczuk
z Żytomierza z Ukrainy. Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na pomoc dla Seminarium
i Kościoła na Ukrainie.

O godz. 15.30 przy Pomniku Ofiar Zagórza na Makowskiej Górze zostanie odprawiona Msza Święta z racji Święta Wojska Polskiego na Ziemi Makowskiej.

3. W poniedziałek o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich osób udających się na pielgrzymkę do Fatimy. Po Mszy Świętej spotkanie w kaplicy św. Jana Pawła II.

4. W czwartek o godz. 18.00 odprawimy kolejne nabożeństwo fatimskie. O przygotowanie asysty prosimy Grupę adorującą w Łagiewnikach i Akcję Katolicką. Mszę Świętą odprawi ks. Jerzy Bargiel w 30 rocznicę święceń kapłańskich. W kancelarii przyjmujemy intencje na Mszę Świętą zbiorową. Od godz. 17.00 przed kościołem będzie można nabyć świece z lampionami.

5. Przypominamy i jednocześnie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji rodzin w czasie nowenny do Matki Bożej Makowskiej w każdą sobotę o godz. 8.00. Prośby i podziękowania można składać w skarbonce przy ołtarzu. W czasie modlitwy polecamy opiece Matki Bożej nowych małżonków, którzy zawarli sakrament małżeństwa w naszym sanktuarium, a także dzieci nowoochrzczone i pielgrzymów przybywających do naszego sanktuarium.

6. W dniach 4 – 5 września 2015r. odbędzie się piesza pielgrzymka i odpust w Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt każdego przejazdu w obie strony – 20 zł. (bilet tylko w jedną stronę – również 20 zł, gdyż trzeba wysłać pusty autokar do Kalwarii). Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

 

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy:

+Romanę Rączka, lat 76

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.

Intencje mszalne

Skip to content