29. Niedziel Zwykła

1.Dzisiaj 29 niedziela zwykła. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe.

2.Kalendarz liturgiczny:

poniedziałek wspomnienie bł. Jana Pawła II, papieża

W przyszłą niedzielę wypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin ks. Proboszcza. Księdzu Proboszczowi składamy najlepsze życzenia błogosławieństwa Bożego w życiu kapłańskim i w pracy duszpasterskiej w naszej parafii.

Również w przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Poświęcenia Kościoła. Po Mszy Świętej o godz. 9.30 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu zaśpiewamy dziękczynne Te Deum za nasze Sanktuarium. Również za tydzień o godz. 9.30 odprawimy Mszę Świętą w intencji śp. ks. Prałata Franciszka Dźwigońskiego w 19 rocznice śmierci. Po Mszy Świętej i nabożeństwie udamy się z kwiatami do jego grobu.

3.Od poniedziałku do piątku w kaplicy Miłosierdzia Bożego adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W piątek o godz. 15.00 w kaplicy miłosierdzia Bożego Msza Święta w intencji zmarłych zgłoszonych przez wiernych. W czwartek w kaplicy bł. Jana Pawła II o godz. 17.00 Msza Święta  w intencjach zgłoszonych przez wiernych. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta w intencji rodzin.

4.W kancelarii przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne na poszczególne Msze Święte w niedziele. Wypominki można zgłaszać w kancelarii od wtorku w godzinach od 8.30 do 12.00 i od 15.00 do 18.00.

5. Rada Rodziców Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim, jak co roku, organizuje akcję „Znicz” w dniach 27 X – 2 XI. Dochód ze sprzedaży zniczy przeznaczony jest na potrzeby uczniów oraz doposażenie szkoły.

6.W przyszłą niedzielę przy kościele będzie zbierana do puszek składka na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.

7. Zarząd Osiedla Maków centrum zaprasza mieszkańców na zebranie, które odbędzie się 28 X w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Makowe o godz. 15.00.

8. W dniu 4 XI o godz. 14.45 na Wzgórzu Pamięci w Makowie Dolnym zostanie odprawiona Droga Krzyżowa. Przed nabożeństwem Koronka do Miłosierdzia Bożego.

W tym tygodniu pożegnaliśmy

+ Józefę Listwan i Teresę Kosman

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

INTENCJE 21 października