29. Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 29. niedzielę zwykłą i 22. Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy” dlatego przed Sanktuarium można złożyć dobrowolną ofiarę na stypendia dla niezamożnej młodzieży z małych miejscowości w ramach Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. O godz. 13.00 uroczysty chrzest święty, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.15 nabożeństwo różańcowe i wieczorna Msza św. o godz. 17.00.

Poniedziałek, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

Wtorek, 18 października – święto św. Łukasza, ewangelisty,

Czwartek, 20 października – uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona archidiecezji krakowskiej,

Sobota, 22 października – uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, głównego patrona województwa małopolskiego.

3. Nabożeństwa różańcowe w październiku odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 17.15 a w niedziele o godz. 16.15.

4. W środę, 19 października o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą wszystkich pracowników Służby Zdrowia i Oświaty. Po Mszy Świętej odprawimy też Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz kolejne nabożeństwo ku czci św. Józefa.

5. Spotkanie dla ministrantów odbędzie się w czwartek, 20 października o godz. 16.00 w kaplicy św. Jana Pawła II a spotkanie dla lektorów w piątek o godz. 17.15 w sali „Stodoła”.

6. W czwartek, 20 października na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy uczniów klas ósmych z całej parafii wraz z rodzicami na rozpoczęcie bezpośredniego przygotowania do sakramentu bierzmowania.

7. Katechezy dla narzeczonych odbędą się w dniach 21-22 października. W piątek katecheza rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 18.00 w Sanktuarium. W sobotę rozpoczęcie o godz. 9.30 w parafialnej sali „Stodoła”. Wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa w kancelarii parafialnej lub u osób prowadzących. Numery telefonów są podane w gablocie i na stronie internetowej parafii.

8. W sobotę, 22 października, odprawimy kolejne nabożeństwo ku czci św. Rity. Od godz. 17.00 będziemy odmawiać Różaniec polecając Panu Bogu wszystkie złożone intencje. O godz. 18.00 uroczysta Msza Św. i dalsza część nabożeństwa. Od godz. 17.00 w kruchcie Sanktuarium będzie możliwość nabycia czerwonych róż.

9. W przyszłą niedzielę, 23 października rozpoczyna się Tydzień Misyjny dlatego składka przeznaczona będzie na misje.

10. Zapraszamy na wyjazd do Częstochowy na całonocne czuwanie parafialne w kaplicy Matki Bożej, które odbędzie się w dniach z 9 na 10 listopada, tj. ze środy na czwartek. Wyjazd o godz. 17.00, powrót o 1.00 w nocy lub o 4.00 nad ranem. Koszt wyjazdu 50 zł. Zapisy w kancelarii.

11. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Dodatkowe dyżury w tym tygodniu będą w czwartek i piątek od godz. 16.00 do 17.30.

12. W przyszłą niedzielę, 23 października, Zespół Szkół w Makowie Podhalańskim organizuje akcję pomocy na leczenie Kamila. Przed Sanktuarium będzie można nabyć domowe wypieki i złożyć ofiarę na ten cel.

13. Miejska Biblioteka Publiczna, Dom Kultury w Makowie Podhalańskim zapraszają serdecznie wszystkich chętnych, którzy chcieliby rozwijać swoje talenty artystyczne w dziedzinie sztuk plastycznych na zajęcia we wtorki od godz. 11.00 do 13.00 oraz w piątki od godz. 15.00 do 17.30.

14. Zarząd Rady Osiedla Maków – Centrum zaprasza na zebranie mieszkańców Makowa Podhalańskiego z Burmistrzem w niedzielę, 23 października o godz. 15.00 w Domu Kultury.

15. Na remont schodów złożono ofiary w wysokości 3.100 zł. Bóg zapłać.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy:

+ Stanisława Smyraka (81 lat) i + Danutę Lewandowską (92 lata)

Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.