15 X 2011

1. Dzisiaj 29. niedziela zwykła. O godz. 13.00 uroczysta Msza Święta chrzcielna. O godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe i wieczorna Msza Święta.
Dzisiaj wspominamy radosny dla Polaków dzień sprzed 33 lat, kiedy to kardynałowie wybrali na kolejnego papieża krakowskiego pasterza Karola Wojtyłę.
O godz. 14.45 na Wzgórzu Pamięci w Makowie Dolnym zostanie odprawione nabożeństwo różańcowe. Przed nabożeństwem w kaplicy Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Każdej Mszy Świętej odmówimy Litanie do bł. Jana Pawła II i po nabożeństwie będzie możliwość uczczenia relikwii bł. Papieża.
Dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się poświęcenie i oficjalne otwarcie obiektu „Moje boisko – ORLIK 2012”.

poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
wtorek – Święto Świętego Łukasza Ewangelisty
czwartek – Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera
piątek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa

3. Jutro na Mszę Świętą o godz. 18.00 zapraszamy nauczycieli, pracowników szkół, emerytowanych nauczycieli oraz pracowników Służby Zdrowia. Po Mszy Świętej zapraszamy na spotkanie w Sali „Stodoła”.  Gościem honorowym spotkania będzie biskup Damian Muskus. Na tę szczególną Mszę Świętą zapraszamy również wszystkich parafian.

4. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki roczne i jednorazowe.

5. Za tydzień 23 X o godz. 15.00 w Kaplicy Chowaniakowej na Makowskiej Górze będzie odprawiona Msza Święta dla członków Związku Podhalan i sympatyków.

6. W czwartek o godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.00 Msza Święta
w kaplicy bł. Jana Pawła II.
W każdy pierwszy czwartek miesiąca ta Msza Święta będzie odprawiana w intencji kapłanów, w drugi czwartek – o powołania, a w trzeci i czwarty – w intencjach zamówionych przez wiernych. Będzie to Msza Święta zbiorowa.

Intencje:

intencje 16 X