29. Niedziela zwykła

1. Dzisiaj w naszej parafii odbywa się wizytacja kanoniczna. Gościmy wśród nas ks. Bpa Damiana Muskusa. Wspólnie chcemy się modlić za naszą wspólnotę parafialną, a księdza biskupa prosić
o pasterskie błogosławieństwo dla nas. Dzisiaj o godz. 13.00 Msza Święta chrzcielna, o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe i Msza Święta o godz. 17.00.

Dzisiaj w naszej archidiecezji obchodzimy Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji.

poniedziałek – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa

wtorek – wspomnienie bł. Jana Pawła II, papieża.

W tym dniu serdecznie zapraszamy do modlitwy wraz z bł. Janem Pawłem II. Po wieczornej Mszy Świętej w naszym Sanktuarium odbędzie się koncert zespołu „Pokolenie”.

3. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy wspólną dla wszystkich kościołów rocznicę poświęcenia świątyni. W duchu wdzięczności za obecność Boga wśród nas po Mszy Świętej o godz. 9.30 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu zaśpiewamy dziękczynne „Ciebie, Boga wysławiamy”

4. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki na nowy rok jednorazowe i roczne. Wypominki roczne czytamy w każdą niedzielę przed wszystkimi Mszami Świętymi, a w pierwszy wtorek miesiąca odprawiana jest Msza Święta za dusze wypominane.

5. W dniu 26 X w Białce odbędzie się XII Powiatowy „Hubertus” konny. Organizatorem imprezy jest Gmina Maków Podhalański i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

6. W piątek w salce katechetycznej do godz. 10.00 można będzie wesprzeć akcję Caritas. Zbierana będzie odzież, buty, bielizna, swetry, ręczniki, pościel, koce, pierzyny. Odzież prosimy przynosić w zamkniętych wokach.

7. W dniach 26 X – 2 XI przy naszym kościele będzie można zakupić znicze w ramach corocznej akcji „Znicz”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na potrzeby uczniów Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim.

8. Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim informuje, że w dniach 21 – 26 X wykonywana będzie naprawa najazdu na most prowadzący do os. Zarąbki Grzechyńskie. W związku z tym droga na odcinku: os. Zarąbki Grzechyńskie – ul. Spacerowa do ul. Wolności będzie nieprzejezdna.

intencje mszalne